30 июля 2017
27 липня 2017 року у будівлі Міністерства охорони здоров’я України відбувся прес-брифінг, присвячений підписанню угод з міжнародними організаціями на поставку та закупівлю ліків за бюджетні кошти 2017 року. У заході крім в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун взяли участь представники цих організацій: Програми розвитку ООН (ПРООН), Дитячого фонду ЮНІСЕФ та британської королівської агенції Crown Agents.
Першою слово взяла Уляна Супрун. Вона повідомила, що сьогодні будуть підписані документи щодо закупівель і поставок ліків по 23-х державних програмах з необхідних 37-ми, решта документації знаходиться на погодженні в Кабміні. Пані Супрун стверджує, що МОЗ суттєво змінило номенклатури, у яких було багато застарілих препаратів, які вже не використовуються у цивілізованих країнах світу. У підготовчій роботі, у зборі інформації щодо потреб регіонів у тих чи інших ліках профільному міністерству дуже допомагають пацієнтські організації, а також кваліфікована робота головних лікарів та інших працівників медичних закладів.
З бюджетних коштів 2016 року на закупівлю ліків було виділено 3,9 млрд. грн. Станом на сьогоднішній день закуплено 96% замовлених ліків, в Україну доставлено 57%, 44% розвезено по регіонах. Решта має бути доставлена впродовж найближчих 3-х місяців. Із виділених бюджетних коштів ще лишилося зекономлених 913 млн. грн., на які у МОЗ планують закупити додаткові ліки, вакцини. Наприклад, вже вдалося закупити 10 тисяч стентів для кардіологічних відділень замість запланованих 7 тисяч. Якщо кошти вийде заощадити знову, є надія у наступному році покрити всю потребу у стент-системах (17 тисяч).
68% компаній, які перемогли у тендерах, є виробниками, а не посередниками, при цьому кожен четвертий виробник, що виграв тендер, був українським. Вже з 2019 року всі закупівлі ліків в Україні планується проводити через спеціально створену агенцію, а не через міжнародні організації. Наразі ця агенція знаходиться на етапі створення, їй уже в поточному році планується доручити декілька пілотних проектів.
Також піднімалося питання щодо закупівлі для України ліків, які виробникам невигідно реєструвати з економічної точки зору. Мова йде, наприклад, про препарати від ботулізму, дифтерії, правцю, яких в Україні катастрофічно не вистачає. Пані Супрун сказала, що на сьогодні питання закупівлі цих ліків повинне вирішуватися на регіональному, а не державному рівні. Проте, як показали випадки ботулізму в Україні, регіони не можуть впоратися з цим завданням, необхідних ліків немає. Тож у МОЗ було прийнято рішення включити їх до міжнародних закупівель 2018 року, а до цього часу українцям краще не хворіти на вказані хвороби: дотримуватися профілактичних засобів, не забувати про вакцинацію.
Постійний представник ПРООН в Україні Ніл Вокер зазначив, що їхня організація проводить закупівлі ліків на мільярди доларів по всьому світі, і українські виробники можуть і повинні брати участь у чесних і прозорих тендерах. “До нас уже звернулися уряди Туркменістану та Молдови щодо нашої участі в закупівлях ліків, досвід України у цьому питанні є позитивним прикладом для них”. Подібну інформацію озвучив і директор з управління ланцюгом поставок Crown Agents Брайан Річмонд, який повідомив, що агенція веде переговори про співпрацю з урядами Молдови, Азербайджану та Киргизстану.
Доставляти замовлені ліки за бюджетні кошти 2017 року в Україну почнуть в жовтні поточного року.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
ФСБ звинуватила американця у "зборі генетичних даних росіян" 28 декабря 2024
Московський міський суд засудив громадянина США Джина Спектора до 15 років колонії суворого режиму за звинуваченням у "шпигунстві".
Бекхеми в повному складі вишикувалися на тлі ялинки для святкового фото 28 декабря 2024
Четверо нащадків Вікторії та Девіда Бекхемів проводять свята з ними
Apple готує занадто розумні AirPods Pro 28 декабря 2024
Apple готує занадто розумні AirPods Pro