Стало відомо у яких випадках комп’ютерна томографія є безоплатною

19 июня 2022

Програма медичних гарантій, яка забезпечує лікарням оплату з державного бюджету за надані медичні послуги, а пацієнтам – безоплатне їх надання, продовжує працювати й в воєнний час.

Консультації лікарів, діагностика, інструментальні дослідження, медичний супровід, проведення операцій тощо у медзакладах, які мають договір з НСЗУ, є безплатними для пацієнтів.
За проведення комп’ютерної томографії (КТ) також сплачує держава. 
 
Зробити КТ безоплатно можна у  медзакладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і мають відповідне обладнання та можливості для проведення обстеження.

Дізнатись адресу та контакти найближчої лікарні, в якій можна безплатно зробити КТ, допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 (поки що, з міркувань безпеки, ці дані на офіційному сайті НСЗУ закриті).
 
Звертається увага, що проведення обстеження є безоплатним для пацієнта, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. 
За направленням необхідно звернутись до сімейного або лікуючого лікаря. 

div>Якщо лікар, оглянувши пацієнта та зважаючи на клінічні показники, бачить потребу в КТ, він виписує необхідне направлення. Щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, під час війни діють як електронні, так і паперові направлення.

 
“Якщо за результатами проведеного КТ лікар бачить необхідність провести комп'ютерну томографію в іншій зоні тіла пацієнта, то таке дослідження також проводиться безплатно для пацієнта“, - наголошує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який нещодавно відвідуючи лікарню в регіоні виявив, що додаткові зони проведені комп'ютерної томографії лікарі оформлювали як платну послугу закладу. 
 

Відзначається, що наразі українці, які були змушені змінити місце проживання через військову агресію рф (тобто є внутрішньо переміщеними особами), мають можливість отримувати первинну медичну допомогу та потрапити на прийом до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра: 
  • за місцем фактичного перебування;
  • без декларації; 
  • у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. 
У разі зіткнення з ситуацією, коли у закладі вимагають плату за проведення КТ, це є порушенням прав пацієнта. 

У такому випадку можна подати скаргу до головного лікаря (медичного директора), до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади (зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником).
Якщо не вдається розв'язувати проблему на місцевому рівні, подається скарга в НСЗУ.
 
Також НСЗУ наголошує, що якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували. Наприклад, при медичній допомозі пацієнтам з коронавірусом в умовах стаціонару.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Росія визнала "прильоти" ATACMS і пообіцяла помсту 26 ноября 2024

Російські агресори вже "готують дії у відповідь" на атаки ЗСУ ракетами ATACMS у Курській області.

У США відреагували на погрози РФ щодо бази ПРО у Польщі 26 ноября 2024

У Вашингтоні заявили, що серйозно сприймають погрози Кремля "нейтралізувати" американську базу на півночі Польщі.

Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців 26 ноября 2024

Українців закликають відповідально ставитись до антибіотиків.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

РВК Vantage 4.5
РВК Vantage

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше