За підтримки норвезького благодійного фонду українська компанія створила пересувний стабілізаційний пункт. По суті - це операційна на колесах, якою будуть користуватися військові лікар 110-ї бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка на Донеччині. Фургон створювався під потреби медиків, які першими стабілізують поранених з лінії фронту, йдеться в ТСН.
У листопаді українська компанія, що вже робила ЦНАП на колесах, комплектували аварійні авто, мобільні офіси та іншу спецтехніку, отримала замовлення від норвезького благодійного фонду. Його представники були у студії ТСН і розповідали, що від початку війни співпрацюють з лікарями 110 бригади. В перемогу України вони вже інвестували півтора мільйона євро - пів мільйона з них пішли розробку і комплектування шпиталю на колесах. “Ми не можемо сидіти і дивитися на війну в Україні по телевізору. Ми хочемо щось робити і ми хочемо допомагати”, - заявляють благодійники.
На розробку медичного шпиталю пішло 4 місяці. Все медичне начиння наперед узгоджувалось з лікарями, що вже понад рік на фронті рятують військових. Через руки їх команди пройшло кілька тисяч поранених. “Лампи дозволяють освітлювати будь-яку ділянку тіла - від стопи, черевну порожнину, верхні кінцівки і плюс голова. Менше освітлення - більше колористика”, - каже хірург-травматолог тестуючи освітлення.
Потім оглядає операційні столи. Усі ці деталі допоможуть лікарям працювати швидко. “Те, що столи рухаються і не закріплені намертво це також було з нами узгоджено. Бо у нас було 57 (поранених - ред.) за добу на стабілізаційному пункті”, - розповідає він.
Швидкість - одна з найголовніших умов для порятунку поранених. Тут під рукою все необхідне медичне обладнання, що використовують у сучасних стаціонарних операційних.
Фургон буде виконувати роль стабілізаційного пункту, що за правилами розташовується за 40 кілометрів до лінії фронту. Зараз на Донеччині - це можуть бути колишні лікарні і сільські хати. Під стабілізаційні пункти пристосовують будь-які приміщення, але вцілілих будівель майже не залишилося, особливо там, де працює саме ця медрота. “Не реально власне знайти приміщення, навіть, якщо є хати, то дах протікає, то підлоги не має, то стіни не має. Якщо треба працювати в звичайній сільській хаті, де немає води, де взяти воду, щоб помити руки хірургу… Якщо немає світла, то треба ставити генератор - тут це передбачено”, - кажуть медики.
Гарячій і холодній воді особливо тішиться медсестра Олена, бо тут швидко можна буде відмити інструменти від бруду і крові. Поруч стерилізатор, але особливо вона звертає увагу на холодильник і нагрівач. “Це буде дуже чудова річ, зараз йде літо ми зможемо зберігати розчини, а взимку навпаки, підігрівати інфузії”, - каже медсестра.
Олена ще б додала ящичків для медикаментів і фіксатори, щоб між операційними столами можна було поставити ноші з пацієнтами. “По суті це експериментальна модель. Майстри тут попрацюють, подивляться, порухають, можливо тут щось треба буде закріпити. Виробник врахує всі нюанси і наступна модель буде іншою - ще більш комфортною”, - переконують благодійники.
Наприклад трап, по якому мають заносити поранених має занадто крутий ухил - виробник мобільного шпиталю вже готовий внести корективи. На доопрацювання кілька днів і мобільний шпиталь поїде на Донеччину.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы