В Україні щороку раніше 37 тижня вагітності народжуються в середньому 4,7% малюків.
Сьогодні, 17 листопада відзначають День передчасно народженої дитини. Від початку повномасштабної війни Росії проти України 4 680 немовлят народилися передчасно.
Про це зазначили у МОЗ.
Як повідомляють фахівці, медична допомога передчасно народженим малюкам належить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій-2022.
Батьки не мають платити за допомогу таким немовлятам, адже Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує медзакладам, які уклали з нею договори, такі послуги з держбюджету.
Місце реєстрації чи місце фактичного проживання батьків для отримання меддопомоги не мають значення.
Якщо у лікаря, що веде вагітність, є обґрунтована підозра на ускладнені або передчасні пологи, патологію в дитини, яка має народитися, — він скерує вагітну до лікарні, яка може надавати неонатальну допомогу.
Ба більше, медичну допомогу можна отримати безкоштовно у разі доправлення бригадою "103", виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії або переведенні з іншої лікарні.
Загалом в Україні 99 медзакладів надають неонатальну допомогу за договором із НСЗУ.
Національна служба здоров'я України оплачує лікарням за контрактом у межах пакета 135 026 грн за надання меддопомоги новонародженим із масою тіла до 1500 грамів та 33 073 грн — за надання меддопомоги новонародженим із масою тіла понад 1500 грамів.
Що входить до безкоштовної неонатальної допомоги в Україні
лікарський та медсестринський догляд 24/7;
інтенсивну терапію новонародженим та надання медпослуг на всіх етапах лікування;
необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
забезпечення дихальної підтримки;
лікарські засоби з Нацпереліку, медвироби та витратні матеріали згідно з галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів, а також ті, які постачаються за рахунок централізованих закупівель МОЗ, інших програм центрального та місцевого бюджетів тощо.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы