Вплив вірусів на розвиток цукрового діабету

24 октября 2020

У 2020 році питання ролі вірусів у розвитку цукрового діабету 1 типу стало особливо актуальним: вчені пов'язали ризик цієї хвороби з COVID-19. Нове дослідження виявило, які саме механізми призводять до ураження підшлункової залози при вірусній інфекції.

Дослідження зосередилося на ентеровірусах, які здатні викликати широкий спектр захворювань від грипоподібних до дуже важких (менінгіт, перикардит, панкреатит). Кілька досліджень раніше демонстрували, що віруси здатні провокувати розвиток цукрового діабету 1 типу. До цієї групи належать віруси Коксакі, поліовірус, еховірус. Дане відкриття опублікувалося в Cell Reports Medicine.

Вчені припускали, що ентеровіруси можуть безпосередньо ушкоджувати підшлункову залозу, яка виробляє інсулін. Але як саме це відбувається, досі залишалося загадкою. Також є дані, що коронавірус SARS-CoV-2 також може викликати діабет. Нове дослідження проводилося міжнародною групою вчених, які встановили, що цукровий діабет викликає ентеровірус Коксакі типу B4 (CVB4). Це відкриття може дати шлях новим стратегіям лікування і профілактики.

Вчені досліджували вплив вірусу на підшлункову залозу у тварин – туди були пересаджені людські клітини, які виробляють інсулін. Виявилося, що віруси Коксакі запускали каскад реакцій, який «вимикав» ген PDX1, вкрай важливий для бета-клітин підшлункової залози. Бета-клітини починали працювати неправильно, інсулін переставав вироблятися. Подальші дослідження «вірусного» механізму, який припиняє вироблення інсуліну, можуть розкрити потенціал застосування противірусних препаратів і вакцин в профілактиці діабету.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Переможниця "Холостяка" Лозовицька показалась у максимальній вазі та розповіла, як схудла. Фото 17 июля 2025

Переможниця "Холостяка"-12 Катерина Лозовицька розповіла про свою філософію харчування, яка допомогла їй схуднути

У Новій Зеландії знайшли пташку, яку вважали вимерлою 50 років 17 июля 2025

На Південному острові Нової Зеландії випадково виявили живу самку карликового ківі - птаха, якого не бачили з 1978 року.

Медики радять, як у спеку не допустити утворення тромбів 17 июля 2025

Як у спеку не допустити утворення тромбів

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше