Амбулаторна спеціалізована медична допомога - це допомога, яку пацієнт або пацієнтка отримує без госпіталізації до лікарні. Це консультації лікарів вузької спеціалізації, таких як ендокринолог, офтальмолог, гастроентеролог, травматолог й ін. Це проведення ними лікувальних процедур або малих хірургічних втручань. Це лабораторні та інструментальні обстеження. Всі ці та інші послуги пацієнти отримують без госпіталізації - або в амбулаторних умовах, або на умовах денного стаціонару. І ця допомога є безоплатною за електронним направленням.
Відзначається, що лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів у штаті закладу.
Наприклад, у жіночій консультації пацієнтка може безоплатно здати усі аналізи та пройти всі призначені лікарем-гінекологом відповідні обстеження. Але такий заклад не надає медичні послуги за напрямом, наприклад, офтальмології чи психіатрії. Інший приклад. Якщо у лікарні немає рентген-апарату, то рентгенологічні обстеження пройти саме в цьому закладі неможливо.
Всі ці послуги також гарантовані пацієнтам, але отримати їх можна в іншому закладі, який має відповідні потужності. Тож щоб уточнити наявність потрібного лікаря чи можливість зробити певне обстеження пацієнту потрібно зателефонувати до конкретної поліклініки.
Проведення необхідних пацієнтам лабораторних досліджень покривається Програмою медичних гарантій в рамках пакета “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
- Загальноклінічні, біохімічні та імунохімічні лабораторні дослідження: розгорнутий аналіз крові, морфологічне дослідження клітин крові, визначення групи крові й резус-фактора, біохімічний аналіз крові, ліпідний профіль, ревматологічні та гострофазові показники, коагуляційний гемостаз, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, загальний аналіз сечі, кал на гельмінти.
- Бактеріологічні дослідження - різноманітні бак посіви.
- Імунологічні дослідження для діагностики інфекційних захворювань: гепатит, COVID-19, тестування на ВІЛ, інфекції, що передаються статевим шляхом.
- Цитологічні дослідження.
- Гістологічні дослідження - біопсія матеріалу з різних ділянок тіла.
- Гормональні дослідження - тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний), трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний), тиреотропний гормон (ТТГ), тиреоглобулін (ТГ), паратгормон (ПТГ), інсулін, кортизол (гідрокортизон), пролактин, тестостерон та інші.
Повний перелік послуг опублікований на сайті НСЗУ п.11.
Знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ за амбулаторним пакетом можливо на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані”. Обирається “Аналітичні панелі (дашборди)” переходом до дашборду ““Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. На третій сторінці у полі фільтрів обирається область або населений пункт, а в “Групі послуг” – пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти.
Також можна зателефонувати до контакт-центру за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.
Щоб отримати амбулаторну спеціалізовану меддопомогу безоплатно пацієнту потрібно мати направлення: від лікаря, який надає первинну медичну допомогу, або від лікаря-спеціаліста, який надає допомогу в поліклініці. Далі потрібно обрати будь-який медичний заклад, що уклав договір з НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”, записатись на прийом чи обстеження та отримати послугу. Про можливості закладу надавати конкретну послугу варто заздалегідь уточнити через телефон.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы