1 ноября 2024
Кава – один з найулюбленіших напоїв у всьому світі, мільйони людей щоденно насолоджуються її смаком та ароматом. Чимало людей обирають каву як ранковий напій для підвищення бадьорості, пильності та зменшення втоми, інші ж насолоджуються нею протягом дня, зокрема, через потенційні корисні властивості для здоров’я.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі клінічної ендокринології та метаболізму, регулярне вживання кави та кофеїну в помірних дозах може допомогти запобігти таким захворюванням, як діабет II типу, ішемічна хвороба серця та інсульт. Найбільший захисний ефект, як зазначають дослідники, досягається при вживанні приблизно 200–300 мг кофеїну на день, що еквівалентно двом-трьом чашкам кави.
Кава, чай та какао – природні джерела кофеїну, який має здатність стимулювати здоров’я кровоносних судин. Механізм, за яким кофеїн може знижувати ризик розвитку діабету II типу, включає підвищення чутливості організму до інсуліну та прискорення метаболізму жирів. Окрім кофеїну, у каві та чаї містяться сотні біологічно активних речовин, таких як флавоноїди, алкалоїди та поліфеноли, які наділені антиоксидантними та протизапальними властивостями. Ці речовини можуть впливати на метаболізм глюкози та ліпідів, що відіграє важливу роль у підтримці кардіометаболічного здоров'я.
Попри користь для здоров’я, надмірне вживання кофеїну може призвести до зворотного ефекту. Люди, які вживають великі дози кофеїну (принаймні п’ять днів на тиждень), можуть мати підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Кофеїн впливає на вегетативну нервову систему, що може підвищувати артеріальний тиск. Враховуючи це, людям з ризиком розвитку гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань варто обмежувати споживання кави.
Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Journal of Stroke, різні види напоїв по-різному впливають на ризик розвитку інсульту. Наприклад, надмірне вживання газованих напоїв, фруктових соків або кави може збільшувати ризик інсульту, а також внутрішньомозкового крововиливу. Особливо ризик інсульту зростає при вживанні понад чотирьох чашок кави на день — у такому випадку ймовірність інсульту підвищується на 37%. Проте, якщо обмежуватися менш ніж чотирма чашками кави, ризик розвитку інсульту не підвищується.
Серед інших напоїв, що містять кофеїн, чорний чай, як виявили дослідники, має навіть позитивний вплив на здоров’я серця. Вживання трьох-чотирьох чашок чорного чаю на день знижує ризик інсульту на 29%. Чай містить значну кількість антиоксидантів, які допомагають підтримувати судинне здоров’я.
У всьому важлива поміркованість. Тож, якщо ви — поціновувач кави, насолоджуйтеся нею розумно і тоді цей напій стане надійним помічником у підтримці вашого здоров’я.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Єфросиніна та Горбунов вперше після особистого скандалу разом зʼявилися на екрані 27 декабря 2024
Єфросиніна та Горбунов вперше після особистого скандалу разом зʼявилися на екрані. Відео Суперечка триває ще з 2023 року
До чого може призвести підвищена кількість вітаміну D: лікарка здивувала відповіддю 27 декабря 2024
Будь-які вітаміни потрібно вживати лише за призначенням лікаря, наголошує терапевтка.
Кому в жодному разі не можна пити чай з лимоном: про це треба знати 27 декабря 2024
Здавалося б, кому може нашкодити цей популярний і простий напій, однак є люди, яким лікарі не рекомендують його вживати, і ось чому.