Які параметри враховуються під час вибору окулярів для корекції зору, коли можна носити слабші окуляри, а коли це недоцільно, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник.
Параметри підбирання окулярів
Під час підбирання окулярів враховуються не лише гострота та чіткість зору, а й низка інших важливих показників. Це, зокрема:
Якщо всі ці параметри перебувають в межах норми, пацієнтові призначаються окуляри із максимальною чіткістю, тобто з повною корекцією зору. Але оскільки ми бачимо мозком, інколи під час носіння окулярів із максимальною чіткістю у людини з’являється головний біль, нудота, її "заносить" під час ходьби. У такому разі призначаються слабші окулярні лінзи, із неповною корекцією зору, які покращують зір і не погіршують самопочуття. Можливий поступовий перехід від слабших окулярних лінз до сильніших. Так очам буде легше адаптуватися до змін.
У разі короткозорості, коли очі дуже сильно розбігаються в різні боки під час концентрування на предметах, і не сходяться близько, корекцію зору зменшують. Якщо ж очі навпаки сходяться надміру близько, корекцію зору збільшують. Тому робимо висновок, що слабші окуляри носити можна, але не всім, не завжди і лише за індивідуальним призначенням лікаря, який може обґрунтувати потребу в носінні слабших чи сильніших окулярів.
Основні правила носіння окулярів
Якщо ви носите окуляри або тільки починаєте їх носити, раджу вам:
1. Дотримуватися рекомендацій свого лікаря-офтальмолога. Якщо окуляри потрібно носити постійно, носіть їх постійно. Бо лише так згодом можна буде відстежити якісні зміни, зумовлені корекцією зору;
2. Щороку перевіряти зір та змінювати окулярні лінзи – підібрані окулярні лінзи можуть слугувати вам кілька місяців, або навіть кілька років. Термін їхньої актуальності залежить від показників зору, які змінюються в процесі лікування. Якщо офтальмолог попросив вас пройти повторне обстеження за два-три місяці після призначення окуляр, не ігноруйте його рекомендацію;
3. Окуляри викликають дискомфорт під час носіння – зверніться до свого лікаря-офтальмолога, щоб замінити їх на інші окуляри або на лінзи. Інколи навіть ідеально підібрані окуляри провокують сильний головний біль, біль в очах, нудоту, розмитість зору, що не є нормою. Незначний дискомфорт на початку носіння окуляр допустимий, адже зоровим м’язам потрібно переналаштуватися. А вам звикнути до їхньої присутності перед очима;
4. Стежте за чистотою окулярів – запітніле скло протирайте сухою мікрофібровою серветкою. Плями та забруднення видаляйте за допомогою спеціальних серветок або спрею для чистки окулярів. Якщо такої змоги немає, занурте окуляри в мильну воду кімнатної температури (не гарячу!), обережно відмийте бруд та витріть їх насухо. Також обов’язково очищайте завушні дужки окулярів та носові упори. Не протирайте окуляри нашатирним спиртом, ацетоном, содою, оцтом та іншими не призначеними для цього засобами. Це може призвести до помутніння окулярних лінз та іржавіння оправи.
Медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник
Бережіть свій зір, щороку відвідуйте офтальмолога та будьте здорові!
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы