З проблемою, як вмовити родичів похилого віку залишити свої домівки, напевно, стикався кожний під час війни. Психолог Юлія Павлова дає наступні рекомендації та поради, як це зробити найменш болісно для людей похилого віку.
Знайдіть раціональні пояснення евакуації
Розкажіть, куди збираєтесь переїхати та чому, покажіть це місце, поясніть, що за першої можливості обов'язково повернетесь додому. І навіть, якщо щось буде зруйноване, допоможете відбудувати.
Обов'язково розкажіть, що за квартирою, будинком, які полишаєте, будуть наглядати сусіди чи родичі, які не виїжджають. Поясніть, що є куди їхати та що тимчасове житло з нормальними умовами.
Боріться зі страхом - складіть план на дорогу, на майбутнє
Складіть детальний план - збирання речей, переїзду, перебування на новому місці. Складіть основний і запасний плани. Людина повинна розуміти, куди вона їде і що там робитиме. Дізнайтеся про захист людей похилого віку у регіоні або країні, до якої зібралися їхати, поділиться цією інформацією.
Працюйте з запереченнями
Слухайте, які причини наводить людина, коли обґрунтовує свій страх перед дорогою. Аргументуйте з досвіду інших, з власного досвіду.
Акцентуйте на найціннішому
Наголошуйте, що у разі переїзду вони будуть разом із сім'єю, що дітям і онукам їхня присутність дуже потрібна. Покажіть сімейні фото, згадайте щасливі моменти.
Обґрунтуйте причину від'їзду необхідністю допомоги
Делікатно попросіть допомоги доглядати дітей на новому місці, в приготуванні їжі тощо з огляду на те, що людині важливо і що вона звикла робити вдома.
Не погрожуйте, не звинувачуйте, продумайте як і що будете говорити. Не тисніть, пояснюйте, повертайтесь до обговорення через деякий час.
Якщо людина погодилась, допоможіть зібрати речі
Продумайте, розкажіть які речі, одяг взяти з собою, перевірте наявність ліків, документів. Дозвольте рідній людині взяти дорогу серцю річ: фото, книжку, пам'ятну річ. Під час евакуації літня людина може загубитися, дістати поранення, розгубитися, перелякатися та про все забути.Тому покладіть в особисті речі контакти, за якими можна з вами зв’язатися, записанний перелік хвороб та потрібних для їх лікування ліків.
Розмовляйте дорогою
Запитуйте частіше, що хоче людина. Часто люди в такому віці соромляться сказати, що хочуть до туалету та не бажає зайвий раз турбувати проханнями про їжу, воду, інше. Якщо є така можливість, робіть часті зупинки. Розмовляйте про щось хороше, згадуйте не війну, а радісні події, хороші моменти з життя, плануйте майбутнє.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы