Як побороти безсоння: прості правила, які допоможуть заснути вчасно

8 января 2017

Безсоння – актуальна проблема для багатьох людей, яка з часом може перетворитися на справжню катастрофу. Несвоєчасний відхід до сну – це завжди дискомфорт. Адже всі довкола сплять, життя призупинилося, а людина не може відключити свої думки та заснути. Результат – головний біль зранку, хронічне недосипання, виснаження, дратівливість. Щоб не допустити хронічного безсоння, необхідно дотримуватися простих правил, і все налагодиться.

Правила, які допоможуть побороти безсоння

Дотримання строгого режиму дня. Це найбільш ефективний немедикаментозний засіб боротьби з безсонням. Вставати та лягати спати рекомендується в однаковий час, щоб організм звик та виробив свої біологічні будильники. Тоді він буде чітко знати, коли треба засинати, а коли просинатися. Перші тижні вставати треба за будильником, а далі організм звикне.

Відмова від денного сну. Навіть якщо ніч була безсонною, вдень спати категорично не рекомендується, особливо в його другій половині. Тоді коло замкнеться, і вночі знову не буде сну. Загалом 20 хвилин денного сну – це корисно, але лише після того, як про безсоння можна буде забути.

Не треба боятися безсоння. Найчастіше саме страх перед безсонням заважає заснути. Необхідно усвідомити, що нічого фатального в невеличкому дефіциті сну немає, організм обов’язково візьме своє, коли буде потрібно. У більшості випадків сон нормалізується не довше, ніж за місяць, тому необхідно відключати тривожні думки та заспокоюватися.

Очищення думок перед сном. Щоб швидко заснути, слід викинути всі актуальні проблеми з голови та зануритися в образну мандрівку: думати ніби розмито, уявляти собі приємні пейзажі, не фіксуючись при цьому на чомусь одному, конкретному. Безперервний потік образів майже гарантовано занурить людину у сон. Декому допомагає заснути тиха, спокійна музика чи звуки природи.

Вживання певних напоїв. Якщо безсоння стає хронічним, в другій половині дня краще відмовитися від зеленого чаю, кави, какао. Рекомендовано пити трав’яні чаї з м’яти, меліси, молоко, кисломолочні продукти.

Фізичні навантаження. Давно перевірено, що люди, які багато працюють фізично, вкрай рідко страждають на безсоння. Коли організм втомлюється, йому просто необхідний відпочинок. Тому перед сном (але не менше, як за 2 години) можна поробити фізичні вправи, побігати, виконати іншу фізичну роботу.

Безсоння – це неприємно, але майже гарантовано тимчасово. Щоб його побороти, варто приділити певну увагу своєму режиму дня та способу життя, запровадити ритуали відходу до сну та просто елементарно заспокоїтися. І тоді не пройде і пару тижнів, як всі проблеми зі сном відійдуть у минуле.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Кремль прокоментував зміни у ядерній доктрині РФ 19 ноября 2024

Ядерне стримування забезпечує розуміння невідворотності відплати, стверджує Дмитро Пєсков.

Samsung придумала, як зробити смартфони тоншими - представлена ​​перископічна камера ISOCELL ALoP 19 ноября 2024

Samsung придумала, як зробити смартфони тоншими - представлена ​​перископічна камера ISOCELL ALoP

Тіна Кароль у Британії зазнімкувалася з майже 16-річним сином 19 ноября 2024

Співачка Тіна Кароль у Insta-сторіс поділилася рідкісним фото з єдиним сином Веніаміном, у черговий раз ошелешивши фанів тим, як стрімно він дорослішає.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Дуков Олег 5.0
Дуков Олег

Отзывов: 1

OxiDen clinik  
OxiDen clinik

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше