З початком воєнного стану в Україні призупиняли планові госпіталізації та операції. Але з 20 березня - відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я №507 - медичні заклади можуть проводити не лише екстрені операції, а й планові. НСЗУ розповіла, що потрібно знати про те, як потрапити на планову операцію.
Насамперед відзначається, що маршрут для пацієнтів не змінився. Необхідно мати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію або лікуючого лікаря на операцію. А далі звернутись до лікарні, яка має договір з Національною службою здоров’я за пакетами “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”, “Хірургія одного дня”.
Знайти контакти таких лікарень можна через контакт-центр НСЗУ за номером 16-77, а також на офіційних сайтах місцевої влади та безпосередньо на сайтах лікарень.
Важливо розуміти, що ситуація з наданням медичної допомоги відрізняється від області до області. Адже в одних регіонах тривають наземні бойові дії й медичні заклади постійно надають допомогу пораненим, а в інших ситуація відносно спокійна. Тому медичні заклади самостійно можуть ухвалювати рішення про тимчасове припинення планових госпіталізацій у випадках, якщо їхній ліжковий фонд завантажений більше, ніж наполовину.
Так, місцева влада деяких регіонів уже оголосила про відновлення планових операцій у медзакладах. Наприклад, місто Київ, Вінницька, Одеська, Львівська області.
Заздалегідь уточніть у своїй лікарні, чи надає вона зараз такі послуги. Щоб потрапити на планову госпіталізацію чи операцію, потрібне направлення сімейного лікаря або вузького спеціаліста.
Екстрена та невідкладна медична допомога надається безоплатно без жодних умов.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы