Погода різко змінилася: пішли дощі, подули вітри, температура знизилася. Ті, хто носить окуляри, одразу відчули всі “принади” осіннього сезону. З огляду на це контактні лінзи значно зручніші. Проте і для такого методу корекції зору є свої особливості.
Що треба враховувати в холодний сезон тим, хто носить лінзи, розповідає офтальмологиня медичного центру “Ексімер” Надія Лисенко.
Як поводитися з контактними лінзами восени і взимку
П'ять головних правил, яких важливо дотримуватися:
1. Регулярно очищуйте лінзи від забруднень. Щоб запобігти бактеріальному інфікуванню, використовуйте розчини для дезінфекції, а не звичайну воду. В такому ж розчині треба зберігати лінзи. Пам’ятайте і про очищення контейнера: регулярно промивайте його і кожні 3 місяці змінюйте.
2. Зволожуйте очі. Для підтримання комфортної температури в приміщенні вмикають кондиціонери або електронагрівальні прилади. Ці заходи, а також центральне опалення сушать повітря, що може призводити до сухості очей. Використовуйте зволожувальні краплі, щоб запобігти дискомфорту.
3. Не носіть лінзи довго. Дотримуйтеся рекомендованого часу, в жодному разі не спіть у денних лінзах. Якщо відчуваєте дискомфорт, краще зніміть їхі дайте очам відпочити.
4. Використовуйте додатковий захист від вітру. За вітряної погоди, щоб захистити очі від потрапляння пилу, піску та іншого дрібного сміття, надівайте некорекційні окуляри.
5. Слідкуйте за здоров'ям очей. Якщо відчуваєте біль, свербіж або почервоніння, зверніться до офтальмолога. Це може бути ознакою подразнення або алергічної реакції.
Що враховувати в холодну пору року
Для комфортного носіння лінз і збереження здоров'я очей важливо зважати на кілька негативних факторів:
Рекомендовано: якщо ви страждаєте на алергію, під час загострення краще перейти на окуляри і крапати антигістамінні краплі, призначені лікарем.
Рекомендовано: за вітряної погоди для додаткового захисту можна надівати окуляри і користуватися зволожувальними краплями.
Рекомендовано: за перших симптомів застуди чи захворювань дихальних шляхів краще тимчасово припинити користування лінзами і проконсультуватися з лікарем.
Рекомендовано: в кімнаті забезпечте нормальну вологість за допомогою побутових зволожувачів і за потреби крапайте в очі зволожувальні краплі.
Чому потрібно зволожувати очі
Буває, що контактні лінзи призводять до сухості, свербежу чи подразнення, особливо в разі тривалого носіння. Тож зволожувальні краплі допомагають підтримувати вологість рогівки і зменшують дискомфорт.
Нехтування цим правилом може призвести до проблем, як-от кон'юнктивіт чи кератит. Крім того, сухість очей нерідко впливає на якість зору, спричиняючи розмитість зображення.
Коли не можна носити лінзи
Яка ж альтернатива? Окуляри. Хоча є й інше, дуже зручне рішення – лазерна корекція. Вона дає змогу покращити зір та оминати чимало факторів, які впливають на комфорт, а точніше дискомфорт очей будь-якої пори року. Цей метод, щоправда, теж має свої обмеження. Тож щоб отримати детальну інформацію та контролювати стан власної зорової системи, звертайтеся до профільних клінік і досвідчених офтальмологів.