У цій статті розповідаємо про секрети складання правильного дитячого раціону і ділимося порадами, як переконати маленького «нехочуна» скуштувати овочі, рибу та інші корисні страви.
Правильне та регулярне харчування — основний фактор успіху
Навіть коли малюк їсть винятково дитяче харчування, важливо годувати його в один і той самий час, не пропускати обов’язкових прийомів їжі. Також треба спробувати відмовитися від перекусів. Якщо це не вдається, щоб «заморити черв’ячка», пропонуйте дитині дитяче печиво, сік, яблуко. Ці продукти приглушать почуття голоду, але не апетит.
Дуже важливо, щоб харчування було і смачним, і різноманітним. Щоб малюк ріс здоровим, він повинен регулярно вживати:
Якщо дитина їсть дуже мало або, навпаки, переїдає, це може позначитися на стані шлунково-кишкового тракту, порушити обмінні процеси в організмі, спровокувати ожиріння чи виснаження.
Яких продуктів не має бути в дитячому раціоні?
Харчування дітей відрізняється від раціону дорослої людини, тому низки продуктів, здатних викликати алергічні реакції, в меню малюка не повинно бути. Наприклад, дітям краще не давати субпродукти та ковбаси.
Інші небажані продукти, які треба вилучити з дитячого раціону:
Також малюкам у жодному разі не можна давати їжу, яка містить велику кількість харчових добавок. Зазвичай інформацію про це виробник вказує на пакуванні.
Як переконати дитину їсти корисну їжу: секрети досвідчених батьків
Багато малюків відмовляються їсти здорові продукти і вередують, вимагають солодощі, інші ласощі, включити улюблений мультфільм, купити іграшку… Психологи попереджають: такого виду потурання ні до чого хорошого не призведе. Особливо небезпечні мультфільми, тому що під час перегляду діти захоплюються сюжетом і «забувають» жувати, швидко ковтають їжу, що шкідливо для ШКТ. З іншого боку, спостерігаючи за пригодами улюблених героїв, вони не можуть контролювати свій апетит і з’їдають більше, ніж треба.
Декілька секретів гарного апетиту
Ми вже говорили: важливо дотримуватися режиму годування. Оптимально годувати малюка кожні 3,5–4 години. Солодощі і фрукти бажано давати після їжі. До речі, добре буде привчити дитину до того, що цукерки треба їсти за столом.
І ще кілька важливих правил.
І не забувайте: покращити апетит допоможуть прогулянки на свіжому повітрі з активними іграми. Особливо актуально це для «малоїжок».
На допомогу прийде психологія
Дитячі психологи пропонують використовувати деякі прийоми, які допоможуть зацікавити дитину корисною їжею. Наприклад, годуйте малюка не такою їжею, як інших членів сім’ї кілька днів, пояснивши, що риба з овочами — страва для дорослих. Дуже ймовірно, що маленький непосида зацікавиться «смаком дорослого життя».
Не «впихайте» у дітей корисні продукти, які ті не люблять. Намагайтеся замаскувати їх в улюбленій страві малюка. Трохи сиру чи броколі можна заховати в каші, а крупу — в супі. Найімовірніше, дитина не помітить заміни.
І, нарешті, якщо в сім’ї кілька дітей, можна спробувати влаштувати змагання: хто раніше побачить картинку на дні тарілки, той отримає приз. Поле для педагогічних експериментів доволі широке. Пам’ятайте, що саме від батьків та їхньої здатності привчити малюка харчуватися здоровою та різноманітною їжею залежить його культура харчування надалі.