Головний принцип схуднення: в якому разі дієта спрацює
Щоб нормально функціонували всі системи організму, потрібна енергія. Коли ми п'ємо та їмо, організм отримує цю енергію.
Як відомо, кількість енергії вимірюється калоріями.
Коли ми споживаємо більше калорій, ніж витрачаємо, енергія нікуди не дівається і відкладається на боках, животі, тобто як жирові відкладенняь. Тому якщо певний час споживати більше калорій, а отже, енергії, ніж витрачати, ми будемо набирати вагу, повніти.
Тому схуднення – це питання загальної калорійності раціону, не більше. Не жирів, не вуглеводів, навіть не білків, а саме тієї кількості калорій, які ми споживаємо.
Всі результативні дієти побудовані на одному принципі – людина їсть калорій менше, ніж витрачає. Ось і все, по-іншому схуднути неможливо.
Що не треба робити, якщо ви хочете схуднути раз і назавжди
Голодувати
Якщо людина повністю відмовляється від їжі, до організму не надходять важливі нутрієнти – білки, незамінні кислоти, вітаміни й мінерали. Все це позначається на самопочутті, здоров'ї. І рано чи пізно після закінчення голодування вага не лише повертається, а й надолужує згаяне.
Використання монодієт
Всі монодієти побудовані на принципі споживання упродовж певного часу лише одного продукту, що у 100% випадків призводить до дефіциту поживних речовин і загострення хвороб. А після завершення такої дієти – до нових кілограмів.
Використання жироспалювачів, чаю для схуднення тощо
Люди продовжують вірити в чарівні засоби для схуднення, які можуть допомогти скинути вагу на певний час і зрештою нашкодити здоров'ю. Якщо не їсти менше, ніж витрачати, жоден чарівний засіб не допоможе.
Повна відмова від випічки, солодощів, смаженої їжі
Хоча у всіх дієтах вимагається відмовитися від цих шкідливих продуктів, і вони дійсно шкідливі, але якщо ви прагнете схуднути без дієт і не набирати вагу, хоча б іноді у вашому раціоні має бути їжа, яку ви любите. Але рідко і в контрольованих кількостях. Інакше не витримаєте рано чи пізно. Оскільки "заборонений плід" є особливо привабливим, ви його скуштуєте і навіть переїсте. Наша природа влаштована так, що коли нам що-небудь забороняють, нам ще більше цього хочеться.
Доведено, що якщо людина загалом їсть менше калорій, ніж витрачає, невеликі включення до раціону "нездорової" їжі організм не помітить. Зате людина перебуватиме в чудовому настрої від того, як худне.
Тому підсумовуючи стосовно дієт, які б вони "ефективні" не були – тимчасові зміни ведуть до тимчасового результату, і щойно людина повертається до старих звичок у споживанні, вона повертає своє "старе" тіло.
Як правильно худнути
Худнути треба повільно
Експерти рекомендують худнути поступово, втрачаючи не більше півтора, одного кг в тиждень. Винятком є випадки ожиріння – в такому разі людина може втрачати більш ніж 1 кг на тиждень, але під наглядом лікаря. Загалом тут закономірність така – чим менше у людини зайвих кілограмів, тим менше ваги вона має втрачати за тиждень.
Постійний контроль калорій
Неможливо схуднути, якщо не контролювати кількість спожитих калорій. Підраховувати їх можна шляхом зважування їжі та за допомогою ложок і чашок як інструментів для вимірювання об'єму продукту.
Така міра, як підрахунок калорій, вкрай необхідна для схуднення, як наслідок, ви розумітимете, скільки їжі потрібно їсти. А з часом навчитеся на око визначати, скільки та чого саме треба їсти, щоб контролювати свою вагу.
Щоб схуднути назавжди, їжа має бути збалансованою і різноманітною
В раціоні мають бути присутніми білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали, що допоможе підтримувати не лише правильну вагу, а й гарне самопочуття і здоров'я.
Експерти рекомендують постійно вживати:
цільнозернові крупи та хліб, бобові,
білок із низьким вмістом жиру – це м'ясо птиці, риба, нежирні молочні продукти,
багато овочів і регулярно фрукти,
корисні жири – оливкову, льняну олію, горіхи, жирну рибу, авокадо.
Рухайтеся більше, ніж завжди
Фізичні навантаження і рух загалом не є головним чинником схуднення, адже, як ми зазначали, зниження ваги практично на 100% залежить від раціону. Проте фізично активні люди витрачають більше енергії, а також мають міцніше здоров'я. Тому вони можуть не так обмежувати себе в їжі, як ті люди, які не рухаються і не витрачають енергії на це. Необов'язково насилувати себе особливими навантаженнями, займайтеся тим видом фізичної активності, який вам подобається.
Не лише зважуйтеся, а ще й вимірюйте об'єми
Хороший спосіб відстежування прогресу схуднення – знімання вимірів об'єму талії і стегон та інших об'ємів тіла. Зважування може бути лише одним із додаткових методів оцінювання результатів. Якщо об'єми значно зменшуються, а зменшення ваги не таке помітне, це свідчить про правильне схуднення – що ви втрачаєте те, що треба – жирову масу, а не м'язи.
Якщо ви хочете не просто менше важити, а мати гарний вигляд – оцінюйте результат за відображенням у дзеркалі.
Приблизне меню для схуднення
Раціон на один день для людини з невеликим рівнем рухової активності
Сніданок: 2 яйця пашот, гречана каша 150 г, салат із руколи, твердого сиру і груші, заправлений бальзамічним оцтом, одне велике яблуко, чай з лимоном.
Обід: запечена картопля в мундирах 150 г, філе хека тушковане 150 г, броколі на пару, середній банан, горнятко кави.
Перекус: жменя горіхів, апельсин, шматочок чорного шоколаду 15 г, склянка молока 1,5% жирності.
Вечеря: запечене куряче філе 100 г, салат з помідорів, авокадо й червоної цибулі, заправлений оливковою олією та бальзамічним соусом, шматочок цілозернового хліба, йогурт, склянка води.
Меню для схуднення може бути різноманітним і смачним, містити навіть невеликий шматочок шоколаду. Правильно підібраний раціон щодо розподілу інгредієнтів і за кількістю калорій допоможе схуднути правильно – з користю для здоров'я і назавжди.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы