Людина може втратити здоров’я через захворювання, травму чи її наслідки або мати вроджені порушення. Все це є підставою для встановлення групи інвалідності.
Зокрема, причинами інвалідності можуть бути:
- інвалідність з дитинства;
- загальне захворювання;
- нещасний випадок на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження здоров’я);
- професійне захворювання, пов’язане з трудовою діяльністю;
- поранення, контузії, каліцтва, інші захворювання.
Медико-соціальна експертиза визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності, сприяє проведенню заходів щодо реабілітації людини, пристосування її до суспільного життя.
У разі хронічних захворювань стан здоров’я може змінюватись як в кращу, так і в гіршу сторону. Тому необхідно проводити періодичні огляди для динамічного спостереження пацієнта. За результатами оглядів може бути прийняте рішення про зміну групи інвалідності.
Є перелік станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Він регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2010 року № 10.
МОЗ нагадало критерії, за якими встановлюють I, II чи III групу інвалідності.
Національний контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19 – надає безоплатні консультації. Українці можуть отримати відповідь на будь-яке питання зі сфери охорони здоров’я, зокрема, і як продовжити термін дії довідки з інвалідності.
Також, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують права людини, зокрема вимагають гроші за проходження МСЕК, потрібно звернутися за телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы