Якщо людина прийшла в аптеку, яка має договір із НСЗУ за програмою реімбурсації “Доступні ліки”, але потрібного препарату немає, то його можна замовити.
Препарати інсуліну та лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді аптека зобов’язана забезпечити протягом доби з дати отримання звернення пацієнта, решта лікарських засобів та тест-смужки для вимірювання рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу – аптека зобов’язана забезпечити безперервну наявність як мінімум одного найменування з переліку лікарських засобів/медичних виробів, які підлягають реімбурсації, яке безоплатне для пацієнта.
Якщо ліки треба терміново і немає змоги очікувати – потрібно звернутися до іншої аптеки. Знайти аптеку з договором із НСЗУ можна кількома способами:
- зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. З’єднатися з оператором та уточнити, які аптеки у необхідному населеному пункті відпускають ліки за напрямом. Оператор продиктує адреси та телефони аптек;
- скористатися чат-ботом “Спитай Гриця” у Viber https://chats.viber.com/spytaigrytsia та у Telegram @SpytaiGrytsia_bot;
- перевірити самостійно через аналітичну панель НСЗУ з онлайн-картою “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом”: https://cutt.ly/pevPomMN. Обрати ліворуч у фільтрах необхідну область та населений пункт. У полі “Програма е-рецепта” обрати НСЗУ (Реімбурсація) та розгорнути його, щоб обрати напрям. Якщо пацієнт знає правильний МНН – вводиться його назву у полі нижче. На сторінці з’являться аптеки, які відповідають необхідним критеріям у вигляді карти з позначеними аптеками на ній, та у вигляд таблиці, в якій вказані повна назва аптеки, адреса, телефон та можна переглянути, коли в аптеці погасили останній рецепт.
Також потрібно зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є в наявності потрібний препарат.
За програмою реімбурсації “Доступні ліки” українці можуть отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою. Нині в програмі 532 лікарських засобів та медичних виробів для лікування:
- серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів;
- діабету (пероральні лікарські засоби, інсуліни, тест-смужки для вимірювання рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу);
- хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (зокрема, бронхіальна астма, ХОЗЛ);
- розладів психіки та поведінки, епілепсії;
- хвороби Паркінсона,
- лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді;
- лікарські засоби для лікування паліативних пацієнтів, які потребують знеболення.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы