Над формуванням проєкту «Стратегії розвитку системи охорони здоров'я до 2030 року», фахівці МОЗ спільно з провідними спеціалістами та міжнародними експертами працювали останні 4 місяці.
Зменшення малюкової смертності, збільшення тривалості життя мінімум на 3 роки, підвищення рівня вакцинації населення, забезпечення якісної амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, безперебійний доступ населення до сучасних і безпечних лікарських засобів – про ці та інші ключові пріоритети йде мова в проєкті майбутньої Стратегії.
За словами міністра охорони здоров'я, аби дана Стратегія була якісно втілена в життя, на її виконання мають бути сформовані 3-річні плани реалізації. Наразі МОЗ вже працює над створенням плану виконання Стратегії на 2022 рік.
«Презентація проєкту “Стратегія розвитку системи охорони здоров'я до 2030 року” – це не просто документ, а бачення розвитку медичної системи на найближчі вісім років. У центрі усіх змін, як завжди, залишається людина та її потреби. Маємо докласти максимум зусиль для того, щоб українці дійсно отримували якісні медичні послуги та відчували фінансову захищеність з боку держави у сфері охорони здоров'я» – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Усього до Стратегії закладено 5 напрямків розвитку системи охорони здоров'я, зокрема:
- врядування у сфері охорони здоров'я;
- універсальне охоплення послугами охорони здоров'я;
- громадське здоров'я, готовність та реагування на надзвичайні ситуації;
- залученість людей та громад;
- кадрові ресурси системи охорони здоров'я.
Відмічається, що найближчі два тижні до проєкту Стратегії прийматимуться пропозиції та зауваження від зацікавлених сторін.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы