За допомогою смартфону можна буде перевіряти чутливість до антибіотиків

21 декабря 2016

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі створили пристрій, який допоможе визначати чутливість бактерії до конкретного антибіотику не лише в лабораторних умовах. Цей пристрій приєднується до смартфону та визначає, чи є у бактерій, що містяться в організмі пацієнта, стійкість до певних ліків, чи ні. Вчені відзначають, що дане визначення відбувається з високою точністю та малою похибкою.

Бактерії, які мають стійкість до багатьох антибіотиків, надзвичайно небезпечні для здоров’я та життя людини. Вони є збудниками діареї, пневмонії, сепсису, до того ж, надзвичайно швидко поширюються. Тому боротьба з таким видом бактерій є вкрай важливою, а призначення неправильного препарату іноді може коштувати життя. Проте не у всіх місцях нашої планети, де живуть люди, є достатня технічна оснащеність для проведення бакпосівів.

Винайдений пристрій підключається до смартфону через USB. Робоча панель пристрою містить 96 лунок, які призначенні для проб на тестування. Далі в ці проби додаються антибактеріальні засоби у різних дозуваннях, після чого все підсвічується світлодіодами. Функція смартфону наступна – він «помічає» різницю у передачі світла та передає інформацію про це на комп’ютер. Дані на ПК обробляються впродовж хвилини, після чого результати аналізу відправляються назад на смартфон. Відправною точкою є проба, де найменша кількість ліків припинила процес розмноження бактерій. Дослідження продемонстрували, що отримані дані відповідають лабораторним на 98 %.

Подібні наукові проекти є проривом у діагностиці, адже доступ до аналізів у якісних лабораторіях має не така вже й велика кількість людей. А як же бути пацієнтам із сільської місцевості, з невеличких містечок, де про повноцінну лабораторію годі й мріяти. Подібні портативні пристрої допоможуть підвищити якість лікування, яке завжди починається з постановки правильного діагнозу.

Антибіотики – це надзвичайно важливі препарати, які допомагають боротися з важкими хворобами, які раніше були невиліковними. Проте не варто ними зловживати та призначати без нагальної потреби. Подібні системи тестування дозволять підвищити ефективність використання антибактеріальних засобів в усьому світі.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

 

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У США успішно випробували ракетне ядерне паливо для польоту на Марс у п'ять разів швидше за звичайну ракету 22 января 2025

У США успішно випробували ракетне ядерне паливо для польоту на Марс у п'ять разів швидше за звичайну ракету

Інна Мірошниченко зізналася, що вона і Тімур забули про річницю шлюбу 22 января 2025

21-го січня телеведучий Тімур Мірошниченко та його дружина, юристка і блогерка Інна святкують сьому річницю свого шлюбу. Але і він, і вона про своє мідне весілля забули.

Чи впливають гормони на появу нових та збільшення старих родимок: розповідає лікарка Богомолець 22 января 2025

Хоча гормони мають певний вплив на появу нових родимок і зміну старих, ключову роль у переродженні відіграють дещо інші фактори. 

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

тома 5.0
тома

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше