Як визначити температуру без градусника, читайте в матеріалі ТСН.ua.
В разі різних захворювань часто важливо знати навіть не те, яка саме температура, а чи є вона взагалі і чи вища вона за 38 градусів. Саме така температура характеризує такий небезпечний стан, який називається лихоманкою та потребує вживання невідкладних заходів.
Розповідаємо про способи дізнатися про підвищену температуру, якщо раптом немає градусника.
Для вірогідності результатів важливо використовувати всі способи визначення високої температури, оскільки окремо вони можуть не показати реальної картини.
Найвідоміший спосіб — доторкніться до лоба, за підвищеної температури він стає дуже гарячим. Не треба повторювати це кілька разів поспіль, кожні 10 хвилин. Використовуйте тильний бік долоні, де шкіра чутливіша до температури. Метод не завжди працює, бо якщо рука перед цим змерзла, лоб може здатися дуже гарячим, а якщо рука тепла — можна і не помітити високої температури.
Для того, щоб переконатися, доторкніться тильним боком долоні до грудей чи спини. Якщо тіло гаряче, найімовірніше, лихоманка є.
Зверніть увагу на колір обличчя. Почервонілі щоки, обличчя, шия у стані, коли хворий перебуває у спокої, є ще однією ознакою підвищення температури.
Поміряйте пульс. Нормальним для дітей віком від 10 років та дорослих вважається пульс від 60 до 100 ударів на хвилину.
Підвищена температура зазвичай супроводжується й іншими симптомами.
Прискореним диханням. Прислухайтеся та намагайтеся порахувати частоту дихання. В нормі кількість вдихів у дорослої людини становить 15-20 разів на хвилину, у дітей – 20-25 вдихів.
Про підвищену температуру свідчить посилена спрага. Якщо людина скаржиться на пересихання у роті, їй постійно хочеться пити, це свідчить про температуру, за якої організм втрачає велику кількість вологи.
Насторожити мають озноб і головний біль. Попри нормальну температуру в приміщенні, людину в разі підвищеної температури тіла може сильно трясти від холоду. Сильний головний біль також часто свідчить про лихоманку.
За деяких захворювань висока температура може супроводжуватися і сильним потовиділенням, нудотою різного ступеня.
Якщо температура не збивається за допомогою жарознижувальних засобів кілька днів, потрібно звертатися по консультацію лікаря.
За певних симптомів, навіть коли не має високої температури, потрібен негайний огляд лікаря.
Потрібно викликати швидку допомогу:
Коли людина не може повернути чи нахилити голову.
В разі плутаної свідомості.
Якщо спостерігаються різкі зміни в емоційному стані, як-то надзвичайна тривожність чи дратівливість.
Якщо на тілі виникли будь-які висипання, що швидко поширюються.
Коли світло викликає біль в очах.
В разі зневоднення, яке можна визначити за темним кольором сечі, запалими очима.
В разі судом потрібно негайно звертатися по допомогу.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы