14 декабря 2017
Залізодефіцитна анемія – це досить поширена проблема в сучасному суспільстві. Мова йде про брак заліза в організмі, що призводить до певних проблем з його функціонуванням. Найчастіше цей вид анемії зустрічаються у дітей та у жінок. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від дефіциту заліза страждає близько 30% дітей у світі, особливо часто він проявляється у ранньому дитинстві, до 5 років.
Чому ж такою небезпечною є анемія? Через брак заліза органи та тканини людини відчувають нестачу кисню, адже еритроцити не мають змогу переносити його в необхідній кількості. Через це у людини виникає блідість, хронічна втома, сонливість, запаморочення, прискорене серцебиття, вона навіть може втрачати свідомість. Важкий ступінь залізодефіцитної анемії провокує погіршення опірних сил організму до різних інфекцій, затримку розумового та фізичного розвитку.
Найчастіше анемія розвивається на фоні поганого харчування, а саме вживання недостатньої кількості продуктів, в яких є залізо. Також до неї іноді призводить крововтрата з різних причин та порушення всмоктування в кишечнику.
Якими ж є заходи профілактики залізодефіцитної анемії? Перш за все, це періодичні візити до лікаря та аналізи крові, які допоможуть виявити анемію на ранній стадії. Це дуже важливо, адже спочатку анемія протікає без будь-яких симптомів, а саме в цей період вона найкраще піддається лікуванню лише за допомогою правильно підібраної дієти.
Отже, для профілактики залізодефіцитної анемії слід дотримуватися таких правил:
Якщо анемію все ж діагностовано, варто дотримуватися рекомендацій лікаря щодо її лікування. Анемії легкого ступеню можна позбутися завдяки коригуванню свого харчування, середнього та важкого ступеню – за допомогою спеціальних препаратів заліза.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Британія готує "потрійний удар" по Росії - ЗМІ 23 февраля 2025
Британський прем'єр-міністр Кір Стармер "кине виклик" американському президенту Дональду Трампу, стверджують джерела.
На Берлінале показали український фільм "Стрічка часу", який вразив глядачів 23 февраля 2025
Зібрав повну залу і зірвав 10-хвилинні овації: на Берлінале показали фільм "Стрічка часу", який вразив глядачів. Про що він Катерина Горностай присвятила "Стрічку часу" пам’яті свого молодшого брата
SpaceX запустить на орбіту телескоп, який врятує Землю від космічних загроз 23 февраля 2025
SpaceX запустить на орбіту телескоп, який врятує Землю від космічних загроз