21 декабря 2023
Акторка Любава Грешнова ("Трубач", "Пізнє каяття", "Жіночий лікар"), яка народилася та виросла у Харкові, розповіла, як її родичі пережили окупацію. Прикордонне з Росією село в Харківській області, де мешкають рідні акторки, окупували росіяни в перший же день вторгнення.
Про це акторка розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA. За її словами, звільнили село від російських військ лише влітку минулого року.
Любава Грешнова каже, що її рідні дуже непросто пережили окупацію: "Але знаєте, що помітила: люди, які пережили найскладніше, розповідають про це дуже просто. Це мене вражає навіть з художнього погляду. Так буває в кіно, коли дуже складні емоційно речі показують у кадрі максимально просто. І виходить мистецтво. І мої так просто розповідають. Тітка каже, що вела щоденник, бо не було ні радіо, не телебачення, телефони розряджені, бо не мали електрики – і вона від руки писала, що бачила навколо, аби не збожеволіти. Бувало таке, що вже не розуміла, який сьогодні день тижня, число місяця".
"У селі у всіх позабирали автомобілі, а мій дядько додумався – розібрав машину на великі деталі і розніс по сараях сусідів, колеса закопав, – продовжує акторка. – І так зберіг свій транспорт. Коли звільнили наше село, він зібрав автомобіль. Дядько сидів у в’язниці два місяці. Також туди забрали нашу 75-річну сусідку – бабусю Марію. На неї написали донос. Місцеві, які співпрацювали з окупантами, здавали односельців, щоб залізти потім до них у хату та забрати якусь їжу. У баби Марії була пасіка".
Тим часом родичі Грешнової виживали як могли: "Мої протрималися практично на кашах, ще щось вирощували, обмінювали – магазини не працювали. Вони потрапили в окупацію з першого дня вторгнення, а звільнили їх у кінці літа".
Повне інтерв’ю з Любавою Грешновою читайте у четвер, 21 грудня.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Девід Бекхем замилував цілунками та обіймами з Вікі під час танцю на вечірці. Відео 11 октября 2025
Девід Бекхем показався під час романтичного танцю з Вікторією
Тополя провела тур квартирою, яку відновлюють після обстрілу та розповіла цікаве про їхнє з Тарасом сімейне життя. Фото 11 октября 2025
Співачка Олена Тополя (раніше Alyosha) провела тур їхньою з Тарасом Тополею, лідером гурту "Антитіла", київською квартирою, яку було розтрощено внаслідок російського обстрілу, та розповіла про її відновлення. А також вона поділилася цікавими фактами про їхнє сімейне життя.
Netflix готує запуск своїх ігор на розумних телевізорах 11 октября 2025
Netflix готує запуск своїх ігор на розумних телевізорах