22 февраля 2025
Європі довелося б мобілізувати 300 тисяч солдатів та виділяти щорічні інвестиції в 250 мільярдів євро для захисту від Росії. Цей сценарій можливий за умови, що РФ матиме змогу атакувати її через 3-10 років, а США не надаватимуть допомогу. Про це мовиться в аналітичній довідці Захист Європи без США: перші оцінки того, що потрібно, яку підготували Кільський інститут світової економіки та брюссельський дослідницький інститут Bruegel, оприлюднили в п'ятницю, 21 лютого
Аналітики оцінили витрати для протидії російській військовій силі в майже 250 мільярдів євро на рік. Автори аналізу припускають, що Європі доведеться розгорнути близько 50 додаткових бригад загальною чисельністю 300 тисяч солдатів. Для цього знадобилося б не менше 1400 нових основних бойових танків і 2000 БМП, що перевищувало б нинішні запаси всіх сухопутних сил Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії разом узятих. Європа муситиме виробляти близько 2000 безпілотників дальнього радіусу дії щороку.
Фахівці вважають, що "в економічному плані з цим можна впоратися з урахуванням економічної потужності ЄС, з додатковими витратами, що дорівнюватимуть лише близько 1,5 відсотка валового внутрішнього продукту ЄС".
Автори публікації підкреслюють, що Росія значно збільшила свій військовий потенціал, попри великі втрати у війні в Україні. Наприкінці 2024 року Росія, за їхніми підрахунками, мала близько 700 тисяч солдатів в Україні, що значно більше, ніж на момент вторгнення у 2022 році. У 2024 році було вироблено близько 1550 нових танків і 5700 броньованих машин, що на 220% і 150% відповідно більше, ніж у 2022 році. Росія також досягла значного прогресу у виробництві безпілотників та боєприпасів великого радіусу дії.
Теоретично Росія могла б напасти на країни ЄС протягом найближчих 3-10 років. І це слід "класифікувати як реальну небезпеку", вважають аналітики.
"Це ще одна причина, чому в інтересах Європи не допустити перемоги Росії в Україні, що може ще більше розпалити агресію Росії", - зазначають автори.
Згідно з аналізом, однією з найбільших проблем і викликів залишається військова координація всередині Європи. У той час як збройні сили США діють як єдиний корпус, європейські армії розподілені на 28 національних збройних сил.
Автори аналізу пропонують збільшити європейські витрати на оборону з поточних 2% до 3,5-4% ВВП на рік. Половину з цього «бюджету» можна було б профінансувати коштом спільного європейського боргу та використати для спільних закупівель. Інша половина могла б фінансуватися державами-членами коштом витрат на національну оборону.
Раніше командувач об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі заявив, що Росія поки що не має військового потенціалу для швидкого наступу в Україні, адже має проблеми із живою силою.
У Німеччині спрогнозували строки можливого нападу РФ на Європу
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Стівен Кінг повернувся в X і зробив заяви про Трампа й Маска 23 февраля 2025
Письменник опублікував допис, де згадав чинного американського президента, а також власника Tesla.
Белла Хадід у бікіні осідлала коня для фешн-зйомки 22 февраля 2025
Белла Хадід приміряла купальники з власної колекції
Інсайдер розповів про непростий вибір, який зробила дочка Аффлека після його розлучення з Лопес 22 февраля 2025
Бен Аффлек і Дженніфер Лопес одружилися з другої спроби та прожили в шлюбі 2 роки