2 февраля 2024
Внаслідок ударів українських дронів по російських НПЗ та нафтобазах у Чорному та Балтійському морях і глибоко в тилу Росія, ймовірно, знизить експорт нафтопродуктів на 127,5-136 тис. барелів на добу, що становить третину від її експорту. Про це з посиланням на дані трейдерів та сервіси з моніторингу танкерів повідомляє агентство Reuters.
Зазначається, що в січні цього року в порівнянні з січнем 2023-го експорт бензину з РФ знизився на 37%, а дизеля - на 23%. Крім атак дронів, це пов'язано зі скороченням видобутку нафти на 500 тис. б/д в рамках угоди з ОПЕК+.
Запрошений науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний світ Сергій Вакуленко вважає, що в разі продовдення атак з нинішньою інтенсивністю, "незручність може перетворитися на проблему".
Вакуленко додав, що НПЗ "важливі для економіки та для ведення війни - автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпаливом та гасом, а не сирою нафтою".
Нагадаємо, 30 січня в РФ заявили про масовану атаку дронів. Нібито було збито 21 дрон, зокрема 11 над Кримом, 5 - над Білгородською областю, 3 - над Брянською, по одному - над Калузькою та Тульською областями.Як повідомлялося, один з БПЛА впав на територію нафтобази у російській Калузі.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Фіцо зупинив екстрені поставки електрики Україні 24 февраля 2026
Урядовець резюмував свою заяву натяком, що Україна лишень за січень потребувала більше таких поставок, ніж протягом всього 2025 року.
ЄС на рік продовжив санкції проти РФ 24 февраля 2026
Рішення набуває чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Інтерес до китайських електромобілів зростає: що показало опитування в Канаді 24 февраля 2026
Інтерес до китайських електромобілів зростає: що показало опитування в Канаді