11 декабря 2024
Білоруські військові у вівторок, 10 грудня, випробували неподалік кордону з Україною нову зенітну керовану ракету 9М318 для ЗРК Бук-МБ2. На півночі України через це оголошували повітряну тривогу, повідомляє моніторингова група Беларускі Гаюн.
На території болота Ольманське та нової зони обмеження польотів на півдні Білорусі були проведені випробування нової зенітної керованої ракети 9М318 для ЗРК Бук-МБ2.
Ракета призначена для ураження швидкісних маневрених аеродинамічних цілей (дронів), тактичних ракет різних типів, вертольотів і наземних цілей.
Випробування разом зі стрільбою цією ракетою з Бука відбулися на території колишнього 41-го авіаційного полігону (Мерлінський). На цій же території розташовується нова зона обмеження польотів, яка діє до 20 грудня 2024 року і забороняє польоти всіх видів повітряних суден на висотах від землі до 20 км.
Подібні стрільби в тому ж болоті проводилися у лютому 2022 року, коли ЗС РБ виконали два бойові пуски ракетним комплексом Точка-У в межах навчань Білорусі та Росії Союзна рішучість на дальність у 70 км, як і зараз під час стрільби з Бука.
"Гаюн" також зазначив, що оскільки зона обмеження діє до 20 грудня, не виключено, що ракетні пуски на цій території продовжаться найближчими днями.
Як відомо, 6 грудня в Мінську Олександр Лукашенко попросив Володимира Путіна розмістити в Білорусі ракети Орєшнік. Той відповів, що вважає це можливим у другій половині 2025 року.
В ISW оцінили ризики від Орєшніка в Білорусі
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Кремль скликає термінову нараду через дефіцит пального - розвідка 14 мая 2025
Причинами енергетичної кризи стали зниження рентабельності нафтопереробних заводів, зростання тарифів на транспортування, підвищення акцизів і скорочення державних субсидій.
Вірменія відмовилась від купівлі зброї РФ на користь індійської 14 мая 2025
Єреван уклав з Нью-Делі оборонні контракти на понад 1,5 млрд доларів, а на 250 млн доларів - за Парижем.
Росія, Китай, Америка: хто з них володіє найшвидшою гіперзвуковою ракетою 14 мая 2025
Росія, Китай, Америка: хто з них володіє найшвидшою гіперзвуковою ракетою