Більшість громадян ЄС вважають РФ загрозою безпеці - Eurobarometer

30 ноября 2024

Більшість громадян країн ЄС висловлюють довіру до євроінституцій і підтримують надання Україні гуманітарної, економічної та військової допомоги. Також 87% європейців схвалюють гуманітарну допомогу, 71% - санкції проти Росії, а 68% - фінансову допомогу Україні. Про це свідчать результати дослідження європейського агентства Eurobarometer.

Так, майже дев’ять з десяти європейців (87%) погоджуються із наданням гуманітарної допомоги українцям на тлі російського вторгнення. Тоді як 71% громадян ЄС стійко підтримують санкції проти російської влади, компаній та осіб, і ще 68% погоджуються із наданням фінансової допомоги для України. Також шість з десяти європейців підтримують надання Україні статусу країни-кандидата, 58% погоджуються із фінансуванням ЄС на закупівлю та постачання в Україну військового обладнання.

Наголошується, що російська війна проти України сприймається значною кількістю європейців (31%) як найбільша проблема на рівні ЄС серед 15 пунктів переліку занепокоєнь, випереджаючи найближчі наступні пункти, такі як проблеми міграції (28%) та міжнародної ситуації (22%).

Щобільше, 76% європейських респондентів погоджуються, що російське вторгнення в Україну є прямою загрозою для безпеки ЄС.

Разом з тим, 44% європейських громадян вважають, що забезпечення миру й стабільності матиме найвищий позитивний ефект для їхнього життя вже у найближчій перспективі.

Окрім того, результати опитування засвідчили найвищий рівень довіри європейців до Європейського Союзу з 2007 року (51%). Серед котрих найбільше молоді у віці 15-24 років (59%). Ще 51% респондентів висловили довіру до Європейської комісії.

Майже половина європейців (49%) переконані, що економічна ситуація в Європі залишатиметься стабільною протягом наступних 12 місяців.

Також опитування зареєструвало найвищий за всю історію рівень підтримки єдиної європейської валюти - євро. 


Опитування Eurobarometer провели в період з 10 жовтня по 5 листопада 2024 року у 27 країнах-членах ЄС, шляхом очного опитування за участі 26 525 респондентів. Подібні опитування були також проведені в країнах-кандидатах та потенційних кандидатах на входження до ЄС (за виключенням України).

Нагадаємо, в Україні вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Водночас все одно більшість українців (63%) відповідають ствердно.

Як повідомлялося, у вересні 83% опитаних українців вірять у перемогу у війні з Росією, що дещо вище, ніж у червні (80%).

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Штучний інтелект помістили у віртуальну клітку та зняли обмеження і він придумав неймовірну батарею з місячного пилу 4 декабря 2025

Підтримуваний колишнім головою Google Ерік Шмідтом стартап Istari Digital розробив для компанії Blue Origin Джеффа Безоса незвичайний пристрій — «батарею з місячного пилу». Батарея повинна забезпечити живлення місячним посадковим модулям протягом місцевої ночі, коли Сонце відсутнє. Ідею запропонував штучний інтелект, якого в рамках вирішення задачі в чомусь обмежили, а в чомусь одночасно звільнили.

Сі Цзіньпін зробив заяву про мирну угоду щодо України 4 декабря 2025

Сі Цзіньпін охарактеризував переговори як відверті, плідні та дружні. Він заявив, що Китай сподівається на досягнення "справедливої та обов'язкової угоди, прийнятної для всіх сторін".

В ChatGPT з'явилася реклама — навіть у користувачів найдорощого тарифу 4 декабря 2025

В минулі вихідні OpenAI почала без гучних анонсів демонструвати в тестовому режимі рекомендації сторонніх додатків у чатах — вони з'явилися переважно у користувачів, які оформити дорогу підписку ChatGPT Pro за $200 на місяць.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Христина Кравців 5.0
Христина Кравців

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше