"Безкоштовну" медичну допомогу торік змогли отримати лише 4% хворих українців – дослідження

3 апреля 2016

У 2015 році скористатися гарантованою Конституцією безкоштовною медициною змогли лише 3,8% хворих українців. Серед осіб, які лікувалися за останні 12 місяців у лікарнях, 92,6% – купували за свій рахунок медикаменти, 80,3% – їжу, 65,2% – постільну білизну.

Про це з посиланням на дані Державної служби статистики пише доктор економічних наук Андрій Ревенко в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна".

Водночас торік на 38% збільшилася кількість домогосподарств, які через зростання цін не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків та медвиробів. Їхня частка в загальній чисельності домогосподарств за рік зросла з 20,3% до 28,6%.

Усього в розробках Держстату наводяться 3-4 причини, які обумовлюють неможливість отримання меддопомоги і придбання ліків – великі черги, відсутність фахівців потрібного профілю, високі ціни і вартість послуг, відсутність вільних місць.

"Але по семи з наведених у таблиці видів медичної допомоги та придбання медпрепаратів/медвиробів понад 90% неможливість їхнього отримання було викликано їх високою вартістю. І лише щодо відвідування лікарів ця цифра була нижче 90%, а другим за значимістю була відсутність фахівців потрібного профілю (в основному у сільських жителів)", – наголошує експерт.

Нагадаємо, у 2016 році на систему охорону здоров'я України з держбюджету планують витратити майже 56,5 млрд грн. Це значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в минулорічному бюджеті.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Круиз-контроль Hyundai на базе ИИ будет учиться у водителя 23 октября 2019

Компания Hyundai Motor Group сообщила о разработке «умного» круиз-контроля на базе искусственного интеллекта (Smart Cruise Control, SCC-ML), который будет выстраивать индивидуальный алгоритм беспилотного движения в соответствии со стилем вождения владельца автомобиля.

Монитор Razer Raptor формата WQHD поступил в продажу по цене $700 23 октября 2019

Компания Razer начала приём заказов на монитор игрового класса Raptor, который впервые был продемонстрирован в виде прототипа ещё в январе на выставке CES 2019.

Смартфоны могут вызвать у детей развитие косоглазия 23 октября 2019

Инициаторы новых исследований сообщили, что во время проведения экспериментов им удалось зафиксировать негативную закономерность, касающуюся использования смартфонов и развития косоглазия у детей.

Доктор (Гость) 3 апреля 2016

Харьков

конечно же не малообеспеченные и пенсионеры, только элита и сливки общества

Влад (Гость) 3 апреля 2016

Сумы

Хотелось бы знать категорию этих 4%. наверное руководство больниц и их родственники та высшие чины гос.службы?

Скептик (Гость) 3 апреля 2016

Киев

ИМХО в больницах бесплатно только намазать зеленкой, но не везде.

+ Добавь комментарий
 

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое