"Безкоштовну" медичну допомогу торік змогли отримати лише 4% хворих українців – дослідження

3 апреля 2016

У 2015 році скористатися гарантованою Конституцією безкоштовною медициною змогли лише 3,8% хворих українців. Серед осіб, які лікувалися за останні 12 місяців у лікарнях, 92,6% – купували за свій рахунок медикаменти, 80,3% – їжу, 65,2% – постільну білизну.

Про це з посиланням на дані Державної служби статистики пише доктор економічних наук Андрій Ревенко в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна".

Водночас торік на 38% збільшилася кількість домогосподарств, які через зростання цін не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків та медвиробів. Їхня частка в загальній чисельності домогосподарств за рік зросла з 20,3% до 28,6%.

Усього в розробках Держстату наводяться 3-4 причини, які обумовлюють неможливість отримання меддопомоги і придбання ліків – великі черги, відсутність фахівців потрібного профілю, високі ціни і вартість послуг, відсутність вільних місць.

"Але по семи з наведених у таблиці видів медичної допомоги та придбання медпрепаратів/медвиробів понад 90% неможливість їхнього отримання було викликано їх високою вартістю. І лише щодо відвідування лікарів ця цифра була нижче 90%, а другим за значимістю була відсутність фахівців потрібного профілю (в основному у сільських жителів)", – наголошує експерт.

Нагадаємо, у 2016 році на систему охорону здоров'я України з держбюджету планують витратити майже 56,5 млрд грн. Це значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в минулорічному бюджеті.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Звезда "Мстителей" и "Дэдпула" Джош Бролин станет отцом в четвертый раз 11 июля 2020

52-летний актер и его супруга сообщили о предстоящем пополнении в звездной семье

Леся Никитюк ответила на критику в свой адрес о наколотых губах 11 июля 2020

Ведущая показала, что на самом деле помогает ей увеличить губы

Ніхто мене не розуміє: Alina Pash презентувала кліп на пісню-маніфест N.U.M. 11 июля 2020

Виконавиця закликає усвідомити власне коріння.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Техношоп  
Техношоп

Отзывов: 1

КрохпельКа 0.8
КрохпельКа

Отзывов: 1

Юрком 0.1
Юрком

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое