Блінкен зреагував на заклик України щодо НАТО

1 декабря 2024

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, під час котрої зокрема обговорили питання вступу України до НАТО. Про це повідомив Державний департамент США.

Блінкен висловив співчуття стосовно загиблих через масовані ракетні удари Росії по критичній енергетичній інфраструктурі 27-28 листопада. Він запевнив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну, зокрема у посиленні її захисту напередодні зими.

Щодо НАТО, держсекретар поінформував українського міністра про цілі США відносно тривалої підтримки України, котрі обговорюватимуться на майбутніх зустрічах НАТО та в межах Контактної групи з питань оборони України.

Блінкен підтвердив непохитну відданість Сполучених Штатів суверенній і демократичній Україні, а також підтримці справедливого і тривалого миру на основі Статуту ООН.

Також окремо сторони обговорили події на фронті, надання безпекової допомоги Україні та чергові пакети фінансової підтримки з боку США.

Напередодні цієї розмови Сибіга звернувся до міжнародних партнерів із листом, у якому закликав запросити Україну до НАТО, наголосивши, що це рішення може бути ухвалене вже найближчим часом.

У листі, з яким ознайомилося агентство Reuters, міністр звернувся до своїх колег з НАТО.

"Я закликаю вас схвалити рішення запросити Україну приєднатися до Альянсу як один з результатів зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 3-4 грудня 2024 року", - наголосив він у листі.

Нагадаємо, 16 жовтня Володимир Зеленський оприлюднив План перемоги. Його першим пунктом йде негайне запрошення України до НАТО.

Видання Politico повідомило, що начебто сім країн НАТО проти запрошення України. Окрім США, Німеччини, Угорщини та Словаччини чинитимуть опір запрошенню України ще три "неочевидні" країни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У США заявили про успішне бомбардування об'єктів вздовж Ормузької протоки 18 марта 2026

Іранські протикорабельні крилаті ракети на цих позиціях становили загрозу для міжнародного судноплавства в протоці.

На Великому адронному колайдері відкрили нову частинку — «протон на стероїдах» 18 марта 2026

Колаборація LHCb на Великому адронному колайдері в CERN оголосила про виявлення нової субатомної частинки — важкого баріона, що складається з двох очарованих кварків (c-кварків) і одного нижнього кварка (d-кварка). Ця частинка за структурою аналогічна протону — одній з найпоширеніших частинок у Всесвіті, але приблизно в чотири рази важча за нього завдяки заміні легких кварків на важкі c-кварки. Це стало першим відкриттям після модернізації БАК.

Стубб запропонує Трампу нову ідею щодо України 18 марта 2026

Європа запропонує президенту США поміч в захисті Ормузької протоки, в обмін на допомогу Україні, пише Politico.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

KROKK 5.0
KROKK

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше