Британський флот три дні переслідував субмарину РФ

12 декабря 2025

Військово-морський флот Великої Британії три дні відстежував російську субмарину класу Краснодар та буксир Aлтай у протоці Ла-Манш. Про це у четвер, 11 грудня повідомило ВВС.

Зазначається, що операція відбулася на тлі зростання активності російських субмарин поблизу британських вод - за останні два роки вона збільшилася на 30%.

Для стеження за підводним човном, відомим своєю малопомітністю, британці залучили корабель забезпечення із бортовим гелікоптером. Окрім субмарини, флот супроводжував російський буксир Aлтай.

Російські кораблі увійшли до Ла-Маншу через Північне море та протоку Па-де-Кале. У Королівському флоті заявили, що були готові розпочати протисубмаринну операцію, якби Kраснодар занурився під воду. Проте весь час він залишався на поверхні, попри несприятливі погодні умови.

Коли група дійшла до району острова Уессан на північному заході Франції, британці передали супровід союзникам по НАТО. Схожа операція вже проводилася в липні, коли у британських водах було виявлено інший російський підводний човен - Новоросійськ.

Видання також нагадує, що цього тижня міністр оборони Джон Хілі оголосив про запуск багатомільйонної програми з посилення можливостей Королівського флоту у протидії "підводним загрозам" Москви. А на початку грудня Велика Британія та Норвегія підписали угоду про спільне патрулювання Атлантики для виявлення російських субмарин.

Боротьба з підлодками РФ. Безпека Атлантики

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У МЗС прокоментували закон РФ про введення армії за кордон 14 мая 2026

Російського диктатора Путіна надихають історичні приклади Адольфа Гітлера, заявив Георгій Тихий.

Угорщина вперше викликала посла Росії через обстріл Закарпаття 14 мая 2026

Глава угорського МЗС Аніта Орбан викликала російського посла на зустріч у четвер, 14 травня.

НАТО запросить країни Перської затоки на саміт Альянсу - ЗМІ 14 мая 2026

Ключовими темами саміту НАТО в Анкарі стануть конфлікт з Іраном та внутрішня напруга в Альянсі.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше