15 января 2025

Король Чарльз ІІІ стане першим британським монархом, який відвідає "Аушвіц-Біркенау" у Польщі – один із найбільших нацистських концтаборів. Поїздка відбудеться наприкінці січня з нагоди 80-ї річниці звільнення "Табору смерті".
Король приєднається до глав та прем'єр-міністрів інших держав. 27 січня він відвідає церемонію пам'яті у Музеї та меморіалі, який розташовано біля міста Освенцим, передає газета The Telegraph.

14 січня в Букінгемському палаці Чарльз III провів захід, присвячений ініціативам, метою яких є гарантія того, що моторошний досвід тих, хто пережив Голокост, ніколи не буде забутий. Він запросив 94-річного Манфреда Гольдберга. У молодості він побував у різних трудових таборах, включно зі Штуттгофом у Польщі. Чоловік розповів монарху, що теж збирається відвідати пам'ятні заходи.
"Я відчуваю, що повинен зробити це до 80-річчя визволення, – сказав Гольдберг. – Мовчання не допомагає пригніченим. Воно завжди допомагає пригнічувачам".
Майбутня поїздка Чарльза III, який є покровителем Фонду пам'яті жертв Голокосту, саме до Аушвіц-Біркенау є історичною, оскільки він стане єдиним монархом, який відвідав саме цю "Фабрику смерті". Примітно, що в Освенцимі у 2020 році побувала його дружина Камілла, прибувши тоді на заходи, що було присвячено 75-й річниці визволення табору.
Королева Єлизавета II відвідувала у 2015 році Берген-Бельзен на півночі Німеччини. Це був її перший та єдиний візит до концентраційного табору часів Другої світової війни.

Зазначимо, що в Аушвіц-Біркенау протягом 1940-1945 років знищили 1,3 мільйона осіб. Жертвами були євреї, роми, поляки та українці. Після звільнення "Фабрики смерті" від нацистів це місце вирішили зберегти за наполяганням уцілілих в'язнів. Тепер там працює меморіальний музей, який щороку відвідують близько двох мільйонів осіб.
Раніше OBOZ.UA писав, що король Чарльз III у різдвяній промові не став згадувати скандальних членів королівської родини.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Конгрес США проголосував за допомогу Україні 5 июня 2026
Документ передбачає виділення Києву 1,3 млрд доларів безпекової допомоги, а також до 8 млрд доларів додаткової підтримки у формі кредитів. Однак подальша доля законопроєкту невизначена.
OpenAI оголосила про вдосконалення функції запам'ятовування ІІ-чат-бота ChatGPT, який «став розумнішим» і незабаром вперше стане доступним безкоштовним користувачам.
Ікона, яка змінила Голлівуд: як сьогодні живе легендарна Анджеліна Джолі 5 июня 2026
4 червня свій 51-й день народження відзначає жінка, чиє ім'я давно стало синонімом краси, сили та абсолютної незалежності — Анджеліна Джолі.