Через санкції потужні кримські компанії опинилися за крок до банкрутства – фінансовий експерт

19 октября 2015

Потужні кримські підприємства, які потрапили в санкційні списки Єврозоюзу та США, можуть збанкрутувати. Адже їм закрили ринки збуту товарів, вони не можуть купити необхідні обладнання та матеріали, які їм потрібні для виробничого процесу. Грошей для анексованого Криму у Москві немає, а тому й "заморожують" окремі видатки до 2016 року.

Про це пише у своїй колонці на РБК доцент Фінансового університету при уряді Росії Сергій Костяєв.

"Росстат не балує детальними даними про кримську економіку. Тому в ході науково-дослідної роботи "Політична та соціальна адаптація Криму" за державним завданням уряду РФ ми напряму спілкувалися з керівниками місцевих підприємств. Більшість кримських компаній перебувають у вкрай важкому становищі, і без термінової підтримки з Москви є реальна загроза їхнього банкрутства і подальшого зростання соціальної напруженості", - зазначив Костяєв.

Зазначимо, що до санкційного списку потрапили агрофірма "Магарач", "Массандра", завод шампанських вин "Новий світ", "Азовський лікеро-горілчаний завод", "Універсал-Авіа", порти Євпаторії, Керчі, Севастополя, Феодосії, Ялти, Керченська поромна переправа, Нафтовий термінал Феодосії, "Чорноморнафтогаз", Російський національний комерційний банк, санаторій "Нижня Ореанда".

Вплив санкцій США і ЄС на діяльність більшості кримських підприємств великий. Наприклад, обмеження на торгівлю з ЄС вкрай негативно позначається на діяльності знаменитого заводу шампанських вин "Новий світ". Підприємство перестало отримувати корковий матеріал для пляшок, який воно раніше закуповувало в Іспанії та Португалії, і змушене переходити на інші способи упакування пляшок. Немає і винних матеріалів, а також пляшок, які купували раніше в Україні, а налагодження нових ділових зв'язків із Росією йде вкрай важко.

"Массандра", яку підпорядкували управлінню справами президента РФ, відчуває аналогічні проблеми: припинення поставок з-за кордону, припинення експорту продукції в інші країни, який раніше приносив 20-30% прибутку.

Севастопольський морський порт відчуває ще більші труднощі від санкцій. Заборона європейським судам зупинятися в порту призвела до зниження вантажообігу на 95%. Об'єднання з іншими підприємствами створило ситуацію, за якої потрібно скорочувати 80% співробітників, але звільнити зайвий персонал не можна, не викликаючи локального соціального вибуху. В результаті падіння товарообігу і зниження прибутку, утворилися борги з податкових відрахувань і за електроенергію. Станом на 5 жовтня 2015 року порушено виконавче провадження з арешту рахунків для стягнення заборгованості по податках і платежах за електроенергію, розповідає головний інженер порту Василь Соколов.

Для "Універсал-Авіа" основна проблема полягає у втраті зарубіжних клієнтів, які до введення санкцій роботи по тендерам ООН та інших міжнародних організацій приносили близько 75% прибутку. Альтернативних джерел доходу з боку Росії поки немає.

"Чорноморнафтогаз" навіть поліпшив показники: у 2014 році компанія транспортувала 1 млрд куб. м газу, а в 2015 році - 2,4 млрд куб. м газу. Але компанії доводиться вдаватися до багатоходових схем, щоб закуповувати необхідне закордонне обладнання фірми Siemens через третіх осіб.

"Подальший розвиток ситуації бачиться в рамках негативного сценарію. Скасування санкцій відносно кримських підприємств не відбудеться ні в середньостроковій, ні в довгостроковій перспективі, оскільки підставою для їхнього введення служать конкретні рішення кримського парламенту про націоналізацію власності, що раніше належала Україні. Поки не скасовані рішення, діють санкції. Крим буде еволюціонувати у бік Північного Кіпру - це заморожений конфлікт без очевидних перспектив вирішення. Проблема міжнародного юридичного статусу і наявність програм санкцій протидіятиме інвестиціям у цей регіон. Єдиним виходом із ситуації могла б бути державна підтримка місцевого бізнесу через прямі бюджетні субсидії, але грошей, схоже, немає", - наголосив доцент Фінансового університету при уряді Росії Сергій Костяєв.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

КНР відрепетирувала удари по портах та енергооб'єктах Тайваню 3 апреля 2025

Китайська армія також дійснювала бойове патрулювання біля Тайваню та репетирувала блокування ключових шляхів та районів для отримання контролю над островом.

"Терен" повернув грант на бізнес, яким горів два роки, та назвав головну причину провалу 3 апреля 2025

"Терен" повернув грант на бізнес, яким горів два роки, та назвав головну причину провалу Він планував створити кав'ярню

У США анонсували приїзд української делегації 3 апреля 2025

Повідомлення надійшло на тлі приїзду до США спецпредставника президента Росії Кирила Дмитрієва, який зустрінеться із Стівом Віткоффом.

 

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше