Чому не завжди вдається запровадити принципи ощадливого виробництва?

19 июня 2023

Оптимізації виробничих процесів в Україні потребує переважна більшість підприємств. Керівництво багатьох із них це усвідомлює і навіть робить певні кроки для реалізації принципів LEAN, проте досягти поставленої мети вдається не всім. Щоб рухатись далі і все ж покращити роботу компанії, потрібно розібратися, чому так сталося. Тоді можна буде вжити заходів та здійснити переорієнтацію діяльності на запити споживачів.

Головні причини невдач під час інтеграції LEAN

Практика показує, що зазвичай проблеми з переходом на ощадливе виробництво виникають, тому що:

  1. Немає фахівців з необхідними навичками та знаннями. Декому здається, що можна впоратися без експерта з ощадливого виробництва, взявши процес у свої руки, але в результаті все йде зовсім не так, як заплановано. Для успішної оптимізації потрібно або самостійно пройти навчання, записавшись на курс на сайті https://bs.krok.edu.ua/sertifikacija/sertifikacija-lean-iiblcr, або найняти експерта, який має відповідний сертифікат.
  2. Недостатньо фінансів та є проблема негативного ставлення керівництва. Іноді начальники департаментів наполягають на покращеннях, але директор не бачить особливої потреби вкладати гроші в перехід на дбайливе виробництво. Буває й так, що на всі заплановані покращення не вистачає коштів, а залучити додаткові інвестиції не виходить.
  3. Відсутня підтримка персоналу. LEAN передбачає залучення до процесу оптимізації всіх співробітників, але часто вони банально не усвідомлюють, навіщо це потрібно, які переваги вони особисто отримають в результаті. Керівник повинен вміти донести до робітників думку про важливість переходу на дбайливе виробництво. Навички правильної взаємодії з персоналом та управління бізнесом можна отримати, навчаючись у бізнес-школі КРОК – на сайті https://bs.krok.edu.ua/ є різні програми для менеджерів з різним бекграундом.
  4. Компанія абсолютно не відповідає принципам LEAN. В такому разі єдиним рішенням є оновлення корпоративних цінностей та формування нової команди лідерів, які зможуть направити персонал у потрібному напрямку. Без цього переходити безпосередньо до інтеграції нових технологій не варто.
  5. Набуті покращення не вдається утримати. Витративши фінансові ресурси та час, деякі підприємства успішно переходять на LEAN, але потім показники прибутковості знижуються. Найчастіше проблема полягає у небажанні співробітників продовжувати вдосконалюватись. Інтеграція принципів ощадливого виробництва – це не одноразова акція, після якої можна скласти руки і нічого не робити. Щоб бути конкурентоспроможними, потрібно продовжувати розвиток.


← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Атака на Воронеж: кількість потерпілих пішла на десятки 15 июля 2025

Місцева влада заявила про нібито чотирьох неповнолітніх серед 24 постраждалих; іще один чоловік нині перебуває в комі.

Інна Мірошниченко розповіла, як на шляху до моря відмивала дитину в туалеті літака, та показалася з 4-ма нащадками на пляжі 15 июля 2025

Багатодітна мама, адвокатка Інна Мірошниченко розповіла про те, як важко далася їм дорога до моря, яка тривала добу. 

У Києві затримали жінку, яка на побаченні вкрала майже $50 тисяч 15 июля 2025

У Києві затримали жінку, яка на побаченні вкрала майже $50 тисяч

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Пологовий номер 7 0.5
Пологовий номер 7

Отзывов: 1

Олена Сова 4.8
Олена Сова

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше