Дефолт не очікується. Fitch покращило суверенний рейтинг України

13 ноября 2016

Агентство Fitch Ratings покращило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній і національній валютах з ССС (ймовірний дефолт) до В- (істотно недостатній рівень кредитоспроможності) зі стабільним прогнозом. Про це йдеться у прес-релізі на сайті агентства.

Зазначається, що на покращення рейтингу вплинула надана Україні фінансова допомога – транші МВФ та інша, завдяки чому збільшилися резерви у валюті, а також більш гнучкий курс валюти. Втім зазначається, що ліквідність досі значно нижча за тверду оцінку В.

Дефіцит поточного рахунку, агентство очікує, збільшиться до 2,5% ВВП у 2016 році та продовжить збільшуватись до 3% у 2018 році. Але, за допомогою зовнішнього фінансування та внутрішньої зваженою політики, очікується зростання резервів.

Рівень інфляції, зазначаються у повідомленні, занадто високий – 14,9% у 2016 році. При цьому навіть за виконання політики НБУ, що спрямована до зменшення інфляції до 5% у 2019 році, все одно до передбаченого рейтингом В значення у 4,6% Україна не дотягне.

Політичні ризики в Україні, зазначає агентство, залишаються на дуже високому рівні, але в короткостроковому періоді виглядають більш стабільними.

У банківському секторі ситуація стабілізувалася, але все одно слабка, з низьким рівнем капіталізації та неповоротних кредитів більш ніж на 50%, і становить небезпеку для економічної стійкості та стримує економічне відновлення.

Fitch Ratings зазначає, що знизити рейтинг може відмова іноземних партнерів надавати допомогу, а також внутрішні та зовнішні геополітичні потрясіння. Крім того, агентство врахувало рейтинг у випадку, якщо в зоні АТО ситуація залишиться незмінною, а "борг Януковича" перед Росією не завадить Україні отримувати підтримку.

У липні Fitch залишило рейтинг України на рівні ССС, а у вересні заявляло, що сумнівається в здатності країни проводити реформи.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Сухофрукты: полезные свойства и влияние на похудение 24 октября 2017

Сухофрукты нравятся всем без исключения. Это отличный вариант перекуса в течение дня: вкусно, сытно и полезно.

Рак шейки матки: 6 симптомов, которые нужно знать каждой женщине 24 октября 2017

Рак шейки матки является одним из самых страшных видов этой болезни из-за высокой смертности.

Полезная овсянка: что лучше - крупа, хлопья или «быстрая» каша? 24 октября 2017

О пользе овсянки мы наслышаны с детства. Но как ее лучше употреблять: использовать шлифованный или пропаренный овес для варки каши, хлопья или просто купить...

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

роддом 2 5.0
роддом 2

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое