Демілітаризацію зони навколо ЗАЕС більше не розглядають – глава МАГАТЕ

24 марта 2023

Питання демілітаризації зони навколо Запорізької АЕС більше не розглядається через труднощі з реалізацією цього процесу. Про це заявив глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі під час виступу на семінарі в Американській неурядовій раді з міжнародних відносин.
 
"Ми прекрасно розуміємо, які додаткові труднощі це принесе, особливо в зоні активних бойових дій. Надзвичайно важко буде здійснювати процес верифікації – за більш ніж одну милю від демілітаризованої зони територія буде надзвичайно мілітаризованою. Тому ми більше не розглядаємо це", – зазначив він.
 

За словами Гроссі, у разі створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС дії організації могли б трактувати як "легітимізацію" присутності військ РФ.
 
Глава МАГАТЕ заявив, що тепер організація сконцентрується на безпеці станції.
 
Раніше повідомлялося, що ЗАЕС загрожує відключення від останньої лінії електропередачі.
 
Як заявив президент України Володимир Зеленський, нині жодна міжнародна інституція не може вирішити проблему окупації Запорізької АЕС.

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Рубіо та Віткофф конкурують за роль в "мирному плані" щодо України - ЗМІ 23 декабря 2025

Віткофф також конфліктує з Рубіо та посадовцями Державного департаменту стосовно того, як він підходить до питань безпеки.

Стармер і Трамп обговорили мирні зусилля в Україні 23 декабря 2025

Предметом розмови двох лідерів була також робота Коаліції охочих, що працює над забезпеченням мирної угоди та припиненням військового конфлікту.

Президент Фінляндії заявив про найважчі 5% у мирних переговорах 23 декабря 2025

Александр Стубб також припустив, що переговори можуть бути більш гнучкими за зачиненими дверима.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

ExportParts 4.8
ExportParts

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше