Депутати можуть змінити закон про пільгові мита на іномарки

29 декабря 2016

Знижені акцизи для вживаних авто, які влітку ухвалила Рада, більшості українців так і не дали змоги купити авто набагато дешевше, ніж раніше. Виною тому величезна кількість вимог, серед яких обов'язок самому виїздити за кордон для купівлі та сертифікація Євро-5, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Досі по українських дорогах їздять 2 млн раритетів – машин, випущених до 1990 року. Замінити їх на нові українці найчастіше не можуть, бо це задорого. Старий непотріб можна було б замінити на недорогі європейські іномарки, однак розмитнення таких машин в Україні піднімає їхню вартість удвічі. Дехто таки купує і їздить на машинах із іноземною реєстрацією, однак це стає дедалі складнішим з огляду на вимоги часто перетинати кордон і черги на прикордонних пунктах.

Ухвалений влітку Радою закон про зменшення акцизу зробив лише крок назустріч українцям, але загалом проблеми не вирішив. Пільги поширюються на авто не старші 2010 року випуску, і це автоматично відсіює дешеві моделі. Тож у парламенті тепер хочуть виправити ситуацію та скасувати найсуворіші норми, аби закон став справді соціальним. Це дозволить легалізувати всі авто з іноземною реєстрацією, зменшить підстави для корупційних явищ та затори на кордонах. Але обов'язковою вимогою стане проходження техобслуговування.

Автори законопроекту відзначають, що, на продаж нових машин це жодним чином не вплине, адже найбідніші водії на нове авто і так не назбирають. Натомість для екології буде користь, оскільки більшість іще радянських машин роблять шкоди довкіллю значно більше, ніж 10-річні іномарки. До всього, питання безпеки самих українців, водіїв і пасажирів, вирішиться у позитивний бік. Щодня в ДТП гинуть 12 громадян нашої держави, і не завжди виною є порушення правил чи погані дороги. Нерідко це несправне авто, замінити чи відремонтувати яке люди просто не мають за що, або й відсутність засобів безпеки, які мають відносно нові іномарки.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Саміт G7: Макрон і Трамп зустрінуться за вечерею 15 июня 2026

Американські посадовці не виключають можливості розмови лідерів США та України в кулуарах саміту.

Орбана обрали лідером угорської опозиційної партії 15 июня 2026

Очільник Фідес заявив, що бере на себе повну відповідальність за програш партії на квітневих виборах, проте наголосив, що ніколи не здасться.

В Ярославській області уражено об’єкт Росрезерву 15 июня 2026

Комбінат "Темп" у Рибінську використовується, зокрема, для зберігання стратегічних запасів пального.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Чернега Віолетта 5.0
Чернега Віолетта

Отзывов: 1

Люми-Дент 5.0
Люми-Дент

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше