Держдеп США звинуватив владу Куби у переслідуванні американського дипломата

2 февраля 2026

Державний департамент США звинуватив Кубу у залякуванні та втручанні в роботу американського тимчасового повіреного у справах США на Кубі Майкла Хаммера. Про це у неділю, 1 лютого, повідомило агентство Reuters.

На тлі зростання напруженості між двома країнами Держдеп США у соціальних мережах звинуватив кубинський уряд у "невдалій тактиці залякування" та зажадав, щоб Гавана припинила "відправляти осіб для втручання в дипломатичну роботу" головного дипломата в Гавані.

Хаммер, який прибув на Кубу наприкінці 2024 року, багато подорожував островом, та зустрічався з політичними дисидентами та представниками Католицької церкви. Кубинський уряд звинувачує його у прагненні розпалювати заворушення на острові.

У суботу він опублікував відео, в якому описує ймовірні цькування після зустрічі з місцевими церковними лідерами.

"Коли я вийшов з парафії, кілька комуністів, безперечно розчаровані тим, як погано йде революція, вигукували у мій бік непристойності", – сказав Хаммер.

Згодом з'явилося ще кілька відео, на яких показано невеликі групи людей, які вигукували в бік Хаммера: "Імперіаліст".

Нагадаємо минулого тижня президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мита на будь-які товари з країн, які продають або постачають нафту Кубі. Цей крок чинить тиск на Мексику, від нафти якої Куба стала залежна. А у суботу Трамп заявив, що США розпочали переговори з керівництвом Куби.

Ескалація США: Куба оголосила міжнародний надзвичайний стан

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

США дозволили Індії купувати застряглу в морі російську нафту 6 марта 2026

Цей запобіжний короткостроковий захід не принесе значної фінансової вигоди РФ, натомість забезпечить безперебійність надходження нафти на світовий ринок, упевнені в мінфіні США.

У Києві перевірили міст Патона та відповіли, чи безпечно ним їздити 6 марта 2026

У Києві перевірили міст Патона та відповіли, чи безпечно ним їздити

Трамп знову розкритикував Зеленського 6 марта 2026

За словами лідера США, український президент "не виявляє достатньої готовності до переговорів" і стає перешкодою для врегулювання.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Savastan0tools  
Savastan0tools

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше