22 февраля 2024
Свою історію важливо пам'ятати попри час, який минув від тих подій. Десять років тому на Майдані Незалежності в столиці відбувалася Революція Гідності, яка забрала життя у понад сотні небайдужий громадян, пам'ять про яких закарбували у документальних фільмах українських режисерів.
Медіа "#ШоТам" разом із "Загоном Кіноманів" створили добірку із п'яти найважливіших кінострічок, які потрібно переглянути, щоб пригадати події зими 2014 року, завдяки яким "вистояв Майдан і вся Україна". Ці фільмі передають атмосферу подій не лише з розповідей свідків та активістів, а допоможуть зрозуміти сенс боротьби та важливість свободи нашої держави.
"Зима у вогні"
Фільм є хронікою подій зими 2013-2014 року, демонструючи "рух за громадянські права". Його почали студенти, до яких згодом приєдналися люди з усіх куточків Україні й перетворили мирну акцію на повноцінну революцію.
Фільм отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм Міжнародного кінофестивалю у Торонто у 2015 році та номінації у двох нагородах: Golden Reel Award та "Оскар" у 2016 році.
"Все палає"
"Фільм показує протистояння Революції гідності з епіцентру конфлікту і простежує за тим, як воно змінює свій характер з мирного протесту в кровопролитні зіткнення", – описало фільм медіа.
Фільм визнали переможцем кінофестивалю DOK Leipzig як найкращий східноєвропейський документальний фільм у 2014 році.
"Євромайдан. Чорновий монтаж"
"Від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України", – йдеться в описі до кінострічки.
"Переломний момент: Війна за демократію в Україні"
Цей фільм зображує події не лише Революції Гідності, а й анексії Криму та початку російського вторгнення в Україну у 2014 році. "Під час створення стрічки були записані свідчення 86-х учасників Революції Гідності та учасників російсько-української війни, а також відзнято понад 600 хвилин кіноматеріалу", – повідомило джерело.
Стрічка стала найкращою на кінофестивалі EtCultura у 2016 році та потрапила до лонглиста премії "Оскар-2018" до категорії найкращого документального фільму.
"Сильніше, ніж зброя"
Ця стрічка пояснює усю хроніку подій Революції Гідності від спроби захопити Адміністрацію Президента 1 грудня 2013 року до боротьби за Донецький аеропорт восени 2014 року.
Фільм здобув премію Національної спілки кінематографістів України у номінації "Найкращий документальний фільм" у 2014 році.
Раніше OBOZ.UA писав про десять легендарних радянських мультфільмів українського виробництва кінокомпанії "Київнаукфільм". Їх корисно переглянути сучасним дітям.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Штучний інтелект Google тепер може телефонувати замість користувача 17 июля 2025
Штучний інтелект Google тепер може телефонувати замість користувача
Британська BAE Systems запропонувала дешеву альтернативу системам ППО 17 июля 2025
Дрон Malloy T-150 оснащений лазерною системою наведення APKWS, що дає змогу запускати 70-міліметрові ракети.
Мер Стамбула отримав тюремний вирок 17 июля 2025
Екрем Імамоглу вважається головним потенційним суперником президента Реджепа Таїпа Ердогана, який керує країною вже 22 роки.