11 октября 2025
На заході Німеччини в безпольотній зоні над авіабазою НАТО в Гайленкірхені були зафіксовані невідомі безпілотники. Про це повідомляє Spiegel з посиланням на службову записку неназваного відомства.
Інцидент стався ввечері 8 жовтня.
Згідно з повідомленням, дрон протягом хвилини пролітав на низькій висоті над злітно-посадковою смугою бази. Було оголошено тривогу, на місце прибули поліція та військові.
Правоохоронцям поки не вдалося встановити, хто запустив БпЛА. Представник авіабази також зазначив, що не виключається версія про помилкове спрацювання сенсорної системи охорони аеродрому.
На об’єкті розміщені натівські літаки дальнього радіолокаційного виявлення AWACS, які контролюють повітряний простір на кордонах країн НАТО та Росії з метою раннього виявлення можливих загроз, включаючи фіксацію польотів носіїв ядерної зброї. Вони відіграють ключову роль у спостереженні за східним флангом альянсу. Мовиться про переобладнані Boeing-707, інформує Deutsche Welle.
Після початку війни в Україні Німеччина регулярно зазнає гібридних атак, в яких підозрюють Москву. Лише в першому кварталі 2025 року над стратегічно важливими об’єктами в ФРН зафіксували 536 безпілотників. Невідомі дрони з’являлися над військовими та промисловими об’єктами, енергетичними та транспортними вузлами.
5 жовтня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що за більшістю запусків БпЛА над німецькими містами та Данією (а також у Литві, Данії, Норвегії) може стояти Росія. За його словами, метою цих дій є шпигунство та розповсюдження паніки серед населення.
Нагадаємо, Міністерство оборони ФРН замовить у оборонного концерну Rheinmetall мобільні антидронові системи Skyranger, щоб усунути прогалину в протиповітряній обороні.
Також повідомлялося, що Чехія створить спецгрупу для захисту від дронів РФ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Лілія Ребрик насмішила кадрами з молодшею донею в туфлях на підборах 20 января 2026
Телеведуча та акторка Лілія Ребрик називає свою з хореографом Андрієм Диким наймолодшу донечку Аделіну "найкращим антистресом", і це цілком виправдано.
Актриса Дар'я Трегубова заінтригувала гігантським букетом тюльпанів 20 января 2026
Актриса Дар'я Трегубова, яка ще минулого року розійшлася з бойфрендом, схоже, має нового і доволі романтичного залицяльника.
Інна Мірошниченко присвятила ніжний допис старшому сину і показала кумедні фото 20 января 2026
19-го січня свій день народження святкує старший син телеведучого Тімура Мірошниченка та його дружини, юристки та інфлуенсерки Інни, Марко.