3 октября 2024
Більш ніж дві треті військовослужбовців, звільнених з російського полону, повідомили про сексуальне насильство стосовно них. Про це заявила глава місії ООН з моніторингу прав людини в Україні Даніель Белл на брифінгу щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 1 червня до 31 серпня 2024 року.
"Військовополонені описували жорстокі побиття, ураження електричним струмом, удушення, електрошок, тривалі стресові пози, позбавлення сну, укуси собак, імітацію страти, сенсорну депривацію, погрози, поводження, що принижує гідність, 68% повідомили про сексуальне насильство", - розповіла чиновниця.
Вона заявила, що було опитано 174 українських військовополонених, зокрема п’ятьох медиків.
"З березня минулого року майже кожен з них надав достовірні й надійні докладні звіти про катування або жорстоке поводження", - розповіла глава місії ООН.
Водночас вона зазначила, що характер зловживань вказував на обізнаність керівників установ, де утримували військовополонених.
"Російські громадські діячі відкрито закликали до нелюдського поводження та страти українських військовополонених, часто використовуючи дегуманізуючу мову в публічних формах і державних ЗМІ", - зазначила Белл.
Неподалік Роботиного на Запорізькому напрямку російські військові жорстоко розстріляли двох українських полонених ЗСУ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Дрони атакували п’ять регіонів РФ 2 января 2025
У російському міноборони заявили про нібито збиття 14 українських БПЛА. А в чотирьох містах були змушені вводини обмеження на польоти авіації.
Притула з сином у святкових светрах привітали з Новим роком. Відео 2 января 2025
Колишній шоумен, волонтер Сергій Притула разом зі своїм старшим сином, 16-річним Дмитром записали відеопривітання, яке виклали в Instagram.
Як запобігти переїданню: поради лікаря 2 января 2025
Проблема переїдання актуальна для багатьох людей, особливо у сучасному ритмі життя, коли ми часто вживаємо їжу не через фізичну потребу, а через стрес або нудьгу.