12 января 2023
У Казахстані скасували закон, який гарантував першому президенту Нурсултану Назарбаєву імунітет від переслідувань та низку привілеїв. Рішення ухвалив Конституційний суд Казахстану.
Із запитом про відміну відповідної норми в КС звернулася група парламентаріїв.
Суд визнав, що немає підстав для збереження закону про єлбаси ("батько нації") у чинному законодавстві, тому він "підлягає визнанню таким, що втратив чинність". При цьому суд наголосив, що рішення остаточно та оскарженню не підлягає.
Як відомо, цей закон містив суттєві привілеї для Назарбаєва та членів його сім'ї.
Нурсултан Назарбаєв очолював Казахстан упродовж 30 років. У 2019 році він пішов з посади президента. Главою держави став Касим-Жомарт Токаєв.
Раніше повідомлялося, що племінника Назарбаєва засуджено до шести років ув'язнення.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Каша, яка підтримує здоров'я серця та знижує рівень холестерину 17 апреля 2026
Вівсянка має чимало корисних властивостей.
Ракета Blue Origin New Glenn пройшла вогневі випробування перед першим повторним запуском у неділю 17 апреля 2026
Компанія Blue Origin провела 16 квітня статичні вогневі випробування ракети New Glenn перед її повторним запуском, запланованим на неділю. Для New Glenn це буде перший повторний запуск.
Продукти, які здатні наситити організм фолієвою кислотою 17 апреля 2026
Фолієва кислота необхідна для людини. Де її можна знайти?