16 ноября 2025
Естонія вирішила виділити Україні 3,5 млн євро на придбання систем зв'язку Starlinkв межах ІТ-коаліції. Про це повідомило Міноборони балтійської країни у суботу, 15 листопада.
"І зрозуміло, це важлива допомога для них, яка має помітний ефект на полі бою. Можливості Starlinkє особливо важливими, враховуючи бажання України значно збільшити кількість дронів, які потребують високопродуктивного інтернет-з'єднання", – сказав він.
Певкур нагадав, що Україна щодня бореться за свободу всієї Європи, в тому числі й Естонії.
"Тому, крім зброї, критично важливою є також інформаційно-технологічна підтримка, і тому я радий, що ми можемо допомогти Україні в покращенні її ІТ-потужностей, тим самим збільшуючи її шанси на перемогу у війні, яка щодня забирає сотні людських життів", – додав Певкур.
Зазначається, що 3,5 млн євро, виділені на придбання систем зв'язку Starlink, надходять з пакета допомоги Україні, який Естонія запланувала на 2025 рік. Кошти будуть спрямовані через ІТ-коаліцію, яку очолюють Естонія та Люксембург.
Загалом цього року Естонія надала Україні військову допомогу в розмірі близько 0,3 % від ВВП. Допомога була спрямована на придбання військової допомоги для України через естонські підприємства, навчання, що проводиться Збройними силами, та розвиток інформаційних технологій за допомогою ІТ-коаліції.
Раніше стало відомо, що незабаром Україна отримає новий пакет зброї США на $500 млн. Серед країн, які його профінансують, є і Естонія.
Дев'ять країн підготують бригаду ЗСУ за стандартами НАТО
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
OpenAI запустила дешеву підписку на ChatGPT по всьому світу 17 января 2026
OpenAI оголосила про глобальне розширення доступу до більш дешевої платної підписки ChatGPT Go, яка тепер доступна по всьому світу. Раніше цей тариф був протестований в Індії в серпні, а потім з'явився ще в 170 країнах. У компанії заявили, що на ринках, де Go вже був доступний, спостерігалося активне використання сервісу для таких завдань, як письмо, навчання, створення зображень та інших задач.
США захопили танкер Veronica в Карибському морі 16 января 2026
Танкер продовжував діяти усупереч встановленому президентом США Дональдом Трампом карантину для підсанкційних суден у Карибському басейні, пояснили військові.
П'ять військових кораблів, які в 2026 році стануть головною силою на океанах 16 января 2026
П'ять військових кораблів, які в 2026 році стануть головною силою на океанах