19 ноября 2025
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попросив генсека НАТО Марка Рютте посилити систему протиповітряної оборони країни. Про це йдеться у заяві за підсумками зустрічі, опублікованій на сайті словацького уряду.
В останні роки Словаччина, як нагадують ЗМІ, прагнучи зміцнити систему ППО, придбала ізраїльські системи захисту, а також винищувачі F-16.
Також на зустрічі з Рютте Фіцо повторив, що уряд Словаччини не здійснюватиме прямих поставок летальних озброєнь на Україну, за винятком дозволу на комерційні контракти, і продовжуватиме надавати країні гуманітарну допомогу.
Раніше Politico повідомляло, що приватні словацькі компанії з виробництва озброєнь продовжують постачання до України, незважаючи на те, що Фіцо оголосив про їхнє припинення.
"Ми вступили до ЄС, тому що поділяємо з ними спільні цінності, у тому числі пошану до вільного ринку. Тому накладати обмеження на підприємства оборонної промисловості було б з нашого боку вельми лицемірним", - зазначив заступник міністра оборони Словаччини Ігор Меліхер, додавши, що продовження поставок зброї немає.
Також він наголосив, що "уряд Словаччини пообіцяв громадянам, що з державних складів в Україну не надійде жодна куля, і тримає слово". За його словами, допомога Україні з боку кабміну полягає у постачанні "невійськового характеру, необхідних для функціонування української держави, а також електрики".
Нагадаємо, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Словаччина не має наміру ставати частиною фінансових програм, пов'язаних із військовими витратами та управлінням війною в Україні, натомість має зосередитися на захисті власних інтересів та економічної стабільності.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Чехія спорядила Україні майже 2 млн боєприпасів минулого року 26 февраля 2026
На цей рік чеська ініціатива забезпечила фінансування приблизно 880 тисяч одиниць боєприпасів.
Перший трансатлантичний оптоволоконний кабель демонтують — він провів на дні 37 років 26 февраля 2026
Компанія Subsea Environmental Services розпочала демонтаж TAT-8, першого в історії трансатлантичного волоконно-оптичного кабелю, з дна моря неподалік від Португалії. Кабель був прокладений спільними зусиллями компаній AT&T, British Telecom та France Telecom і введений в експлуатацію 14 грудня 1988 року. Кабель перестав використовуватися в 2002 році після виявлення несправності, ремонт якої був визнаний занадто витратним.
Стало відомо, який статусний автомобіль став найпопулярнішим у світі 26 февраля 2026
Стало відомо, який статусний автомобіль став найпопулярнішим у світі