17 июня 2025
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив підтримку Україні в її бажанні вступити до Європейського Союзу, але наголосив, що для цього потрібно виконати всі необхідні умови. Про це у понеділок, 16 червня, Фіцо заявив після зустрічі з віцепрем'єр-міністром Словаччини Петром Кмецем.
"Словацький уряд бажає Україні європейського розвитку. Якщо Україна хоче вступити до ЄС, це її суверенне рішення, і ми підтримуємо це рішення", - сказав Роберт Фіцо, наголосивши, що для цього Україна повинна виконати всі необхідні умови для вступу.
На сайті словацького уряду також зазначили, що членство України в ЄС принесе значно більше можливостей, ніж негативних наслідків.
Під час зустрічі Фіцо та Кмец також обговорили відновлення України. Словаччина отримала від Євросоюзу 101 мільйон євро на проєкти, спрямовані на відбудову енергетичної інфраструктури України.
"Словацькі компанії можуть використовувати ці кошти у формі кредитів на проєкти на території України. Причому кредити гарантують європейські інституції", - пояснив глава уряду.
Він додав, що восени 2025 року може відбутися чергове спільне засідання урядів Словаччини та України, на якому будуть обговорюватися спільні проєкти.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні знову планує поїздку до Києва, попри те, що у січні скасував візит через питання транзиту російського газу.
Нагадаємо, Угорщина та Словаччина відмовилися підписати документ, підготований для затвердження Радою ЄС, про посилення демократичної стійкості Європейського Союзу. Він передбачає боротьбу з дезінформацією, фальсифікаціями та посилення демократичних ЗМІ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Ветеран "Терен" публічно наїхав на Клопотенка: кулінару довелося особисто приїхати, щоб вирішити проблему 15 января 2026
"Понюхав дулю". Ветеран "Терен" публічно наїхав на Клопотенка: кулінару довелося особисто приїхати, щоб вирішити проблему Він вирішив особисто компенсувати ситуацію
Хуліо Іглесіаса звинуватили в сексуальному насильстві 15 января 2026
Двоє жінок звинуватили 82-річного іспанського співака Хуліо Іглесіаса і сексуальному насильстві. Одна з імовірних постраждалих належала до хатнього персоналу зірки, інша працювала в нього фізіотерапевткою.
Христину Соловій застали з новим коханим, і його реакція спантеличила мережу 15 января 2026
"А що з хлопцем? Він не хрещений?" Христину Соловій застали з новим коханим, і його реакція спантеличила мережу Артистка була не багатослівною щодо її обранця