ФБР приховало ім'я Трампа у файлах Епштейна - ЗМІ

3 августа 2025

З матеріалів розслідування по справі американського сексуального слочинця Джеффрі Епштейна було видалено імена десятків відомих людей, включаючи президента США Дональда Трампа. Про це у п’ятницю, 1 серпня, пише Bloomberg з посиланням на три обізнані джерела.

За даними агентства, редагуванням займалася група співробітників ФБР, які відповідають за дотримання Закону про свободу інформації. Їхнім завданням було переглянути архіви, накопичені за майже двадцять років розслідування, та визначити, які документи можна оприлюднити. У процесі виявлено численні згадки Трампа та інших відомих персон. Однак, як наголошує Bloomberg, сама по собі наявність імені в матеріалах не є доказом правопорушень чи навіть непрямим натяком на участь у злочинах.

Згідно з джерелами, ім'я Дональда Трампа було видалено через те, що на момент початку розслідування у 2006 році він був приватною особою. Це дало підставу застосувати два винятки із Закону про свободу інформації, які дозволяють владі США приховувати персональні дані з матеріалів правоохоронних органів, якщо їх публікація може призвести до "невиправданого вторгнення у приватне життя". Така практика застосовується навіть щодо публічних постатей, і в цьому випадку вона була визнана допустимою.

Водночас повідомляється, що редагування відбувалося вже після того, як Трамп повернувся до Білого дому. 


Епштейн, фінансист, який спілкувався з деякими політиками та іншими впливовими особами, у 2019 році був звинувачений у сексуальній експлуатації неповнолітніх у Флориді та Нью-Йорку.

Згодом його знайшли мертвим у камері в'язниці, де він чекав на суд. Медичні експерти визнали смерть самогубством, але обставини події породили серію конспірологічних теорій.

Нагадаємо, колишній соратник Трампа Ілон Маск заявляв, що Дональд Трамп фігурує в файлах Епштейна і саме через це їх досі не оприлюднили. Однак, згодом він забрав ці слова назад. 

А нещодавно видання Wall Street Journal повідомило, що лист з ім'ям Трампа знайдено серед  листів, подарованих Джеффрі Епштейну на його 50-річчя в 2003 році. Лист доповнювався контурами оголеної жінки та містив рядок: "З днем народження! І хай кожен день буде ще одним чудовим секретом". Сам Трамп в коментарі WSJ заперечив, що писав цей лист або малював малюнок. Він також подав до суду на видання за публікацію цієї історії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Новий бюджетний Google Pixel викликав розчарування ще до релізу 3 сентября 2025

Новий бюджетний Google Pixel викликав розчарування ще до релізу

Співак упав зі сцени, глядачки побилися: в Одесі концерт до Дня міста обернувся хаосом 3 сентября 2025

Співак упав зі сцени, глядачки побилися: в Одесі концерт до Дня міста обернувся хаосом. Відео Дерибасівська цього вечора "ожила"

Військові США підбили судно з Венесуели 3 сентября 2025

Трамп заявив, що судно перевозило наркотики. У Пентагону підтвердили факт "прицільного удару по судну з наркотиками".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше