ФРН уперше планує конфіскувати російські активи

20 декабря 2023

Генеральний прокурор Німеччини Петер Франк має намір конфіскувати понад 720 млн євро російських активів. Про це повідомляє німецьке видання Spiegel.

Повідомляється, що федеральна прокуратура Німеччини вже подала заяву до Вищого земельного суду Франкфурта-на-Майні. Відомство планує повернути до бюджету понад 720 мільйонів євро заморожених коштів, розміщених дочірньою компанією Московської фондової біржі в німецькій філії великого американського банку J.P. Morgan.

"Досі Німеччина лише заморожувала активи російських компаній з санкційного списку ЄС. Через те, що одна з компаній хотіла, щоб її гроші зникли, Федеральна прокуратура почала діяти: гроші мають потрапити до державної скарбниці. Такого ще ніколи не траплялося", - йдеться в публікації.

Зазначається, що на початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України більше половини активів заможних росіян "витекло" з ЄС ще до запровадження перших санкцій - очевидно, ще не існувало адекватних законів, щоб зупинити цей процес одразу.

Торік Німеччина оцінила загальну суму заморожених активів у трохи менш ніж п'ять мільярдів євро.

"Якщо Федеральна прокуратура виграє справу у Франкфурті-на-Майні, то понад 700 мільйонів євро надійдуть до федерального бюджету. Ці гроші не будуть призначені для конкретної мети. У минулому лунали заклики конфіскувати російські кошти і спрямувати їх на допомогу Україні", - відзначає видання.

Повідомляється також, що до J.P. Morgan надійшло платіжне доручення, за яким вищезгадані кошти мали бути переведені на рахунок іншої дочірньої компанії Московської біржі, але задіяні банки не провели переказ.

"За словами слідчих у Карлсруе, можлива конфіскація грошей як кримінального злочину, оскільки платіжне доручення було спробою обійти санкції ЄС. Оскільки, схоже, немає надії на арешт злочинців, держава може конфіскувати гроші за рішенням суду", - відзначає Spiegel.

Нагадаємо, 18 грудня Євросоюз оголосив 12 пакет санкцій проти Росії. До нього увійшли суворі обмеження проти російських алмазів. Заборона також поширюється на ювелірні вироби з російськими діамантами.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Білик заселфилася для Instagram і поміркувала про те, як навчитися любити 11 сентября 2025

Співачка Ірина Білик має улюблений формат спілкування зі своїми шанувальниками в Instagram: ділитися з ними своїми думками на якусь філософську тему, очікуючи фідбеку.

Мир в Україні: Венс побачив "неймовірний прогрес" 11 сентября 2025

Дональд Трамп начебто відкрив "двері миру", у які повинні пройти росіяни та українці, вважає Джей Ді Венс.

Атомний годинник проти РЕБ: як ВПС США створюють навігацію для дронів 11 сентября 2025

Атомний годинник проти РЕБ: як ВПС США створюють навігацію для дронів

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше