11 июня 2025
Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ, імовірно, стежить за користувачами Telegram по всьому світу, попри заяви творця месенджера Павла Дурова про його "повну захищеність". Про це свідчить розслідування видання Важные истории.
Журналісти з'ясували, що всі повідомлення, надіслані до Telegram, розшифровуються та зберігаються на серверах, а не на пристроях, як у випадку з WhatsApp та Signal, які використовують наскрізне шифрування у всіх чатах.
Сервери месенджера належать маловідомій компанії з карибських островів Антигуа та Барбуда Global Network Management (GNM), яка передала у користування Telegram понад 10 тис. IP-адрес. Власником компанії виявився уродженець Тольятті Володимир Вєдєнєєв.
У 2018 році він постав у суді в Майамі, де підтвердив, що GNM займається встановленням клієнтського обладнання для месенджера Дурова та подальшою його технічною підтримкою. Також Вєдєнєєв повідомив суду, що половина співробітників компанії знаходиться в Росії, де GNM має офіс у Санкт-Петербурзі.
З матеріалів процесу випливало, що Вєдєнєєв не тільки власник компанії, яка обслуговує майже всю інфраструктуру Telegram, але й обіймає посаду фінансового директора в самому месенджері.
До 2020 року IP-адреси Telegram, які сьогодні контролює GNM, належали іншій компанії з Санкт-Петербурга - Глобалнет - магістральний оператор зв'язку Росії. Він надає послуги зв'язку зокрема Головному науково-дослідному обчислювальному центру Управління справами президента Росії. Останній займається стеженням за росіянами в інтернеті та розробляє загальноросійські системи відеоспостереження з розпізнаванням облич.
Нагадаємо, Telegram видалив понад 20 російських каналів на вимогу влади РФ. Зокрема, серед видалених каналів - анонімний ВЧК-ОГПУ, з понад мільйоном підписників, який називали наближеним до російських спецслужб.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Польщі торік зареєстрували близько 10 тисяч новонароджених українців 20 января 2026
У Польщі перебуває від 2 до 2,5 млн громадян України. Значна частина з них постійно перебуває в Польщі, частина приїжджає на сезонні роботи.
НАТО 20 років попереджало про загрозу для Гренландії від РФ - Трамп 19 января 2026
Час змінити ситуацію вже настав, і російську загрозу буде усунено, запевнив американський президент.
Шантажисти злили інтимне відео Олени Тополі з 23-річним хлопцем і вимагали за нього $75 тисяч: співачка зробила офіційну заяву 19 января 2026
Шантажисти злили інтимне відео Олени Тополі з 23-річним хлопцем і вимагали за нього $75 тисяч: співачка зробила офіційну заяву Артистка повідомила, що не дозволить нікому паплюжити свою честь