4 июня 2026
У 2025 році громадянство Німеччини отримали 332 500 іноземців - відповідні дані наводить Федеральне статистичне управління. Це на 40 500 осіб більше, ніж у 2024 році, повідомляє Bild у середу, 3 червня.
Загалом із моменту початку ведення статистики у 2000 році кількість натуралізованих громадян за один рік досі не перевищувала 300 000.
Кожен п’ятий новий громадянин Німеччини - родом із Сирії. Загалом громадянство Федеративної Республіки Німеччина отримали 65 600 осіб сирійського походження. Хоча вихідці з цієї країни й надалі залишаються лідерами, порівняно з 2024 роком кількість їхніх натуралізацій скоротилася на 21%.
За ними з великим відривом ідуть громадяни Туреччини - 34 100 турків отримали німецькі паспорти, що становить 10% від усіх натуралізацій.
Також значне зростання спостерігається серед російських мігрантів. Так, 19 700 громадян Росії отримали громадянство, що становить 6% від усіх випадків. Це на 51% більше проти 2024 року.
Однією з помітних груп у 2025 році також стали американці: кількість громадян США, які отримали німецькі паспорти, зросла більш ніж удвічі та сягнула 6 600 осіб.
Нагадаємо, кількість іммігрантів на території Європейського Союзу у 2025 році сягнула рекордного показника - 64,2 мільйона людей.
У Німеччині сотні угорців видавали себе за біженців з України
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Безславний кінець для Задорнова: як занепало "родове гніздо" сатирика в Латвії та чому передсмертний дзвінок Зеленському не врятував його репутацію Нові власники маєтку позбавилися спадщини пропагандиста
Обрив ЛЕП показав ще одну загрозу, яку створює ШІ ЦОД — вони здатні розкачати енергосистему за секунди 27 июля 2026
Обрив лінії електропередачі в передмісті Вашингтона висвітлив ще одну проблему, яку можуть створювати центри обробки даних для енергетичних мереж. Після обриву понад 3 ГВт навантаження практично одночасно перейшли в резервний режим, що викликало десятихвилинний стрибок напруги в мережі найбільшого в США регіонального оператора електроенергії PJM і змусило експертів заговорити про системну проблему в енергопостачанні через ШІ-кластери.
США і Японія провели військові навчання з Філіппінами 27 июля 2026
П’ятиденні навчання за участю кораблів, авіації та берегової охорони відбулися після нового інциденту між філіппінськими та китайськими суднами.