Гнатковський закликав повністю заборонити російську мову в Україні - жертви не повинні захищати ґвалтівників

13 декабря 2023

Натисніть щоб подивитися відео по темі

Відомий український актор кіно, що знімався у стрічці "Довбуш", Олексій Гнатковський присоромив прихильників російської мови та літератури. Зокрема, актор вважає, що варто передусім знати українську культуру й не толерувати ворога.

Про свою позицію він детально розповів у інтерв'ю 20minut.ua. Олексій назвав російську мову проклятою, а українців, що толерують російську, – хворими на "Стокгольмський синдром".

"Ми чомусь до останнього часу дуже толерантно ставилися, щоб, упаси Боже, російську мову "не ущемляли". Ні! Треба заборонити цю мову в принципі! На корню знищити! Бо це проклята мова", – поділився актор.

Зокрема, він розповів, що українці давно стали жертвами ворожої культури, та Олексій просить не підтримувати "Стокгольмський синдром", адже жертва не має підтримувати свого ґвалтівника.

"Я на своїх виставах постійно говорю зі сцени, що останнє, що чують наші військові, коли їх вбивають у полоні, або жінка, яку ґвалтують шестеро одночасно, або мама, дитину якої ґвалтують на її очах, – це клята російська мова. Саме московський патріархат і російська мова – те, чим вони весь час захоплювали нас, це те, що йде перед зброєю. Спершу – духовність і культура, а потім – зброя і бомби. Тому не можна продовжувати толерувати. Треба категорично відмовлятися і назавжди забувати про все російське!" – вважає Гнатковський.

Зокрема, актор раніше полюбляв читати ворожого класика Федора Достоєвського: "Розумієте, навіть я, щирий бандерівець із заходу України, до якогось часу казав, що мій улюблений автор – саме Достоєвський. Серйозно, саме так казав! Я добре знаю англійську і французьку мови, дуже багато літератури читаю – і все одно я був толерантний до цього питання".

Олексій Гнатковський порекомендував читати європейських та американських авторів, таких як: Генрік Ібсен, Ремарк, Сенкевич, Бернард Шоу, а для дітей – Марка Твена. Але першочергово варто дізнатися про українських письменників.

"Я, до речі, робив окремий соціальний проєкт у Франківську по "Розстріляному відродженню" – про всіх авторів із будинку "Слово", яких у 30-х роках було вбито або репресовано Радянським Союзом. Ми про них не знаємо нічого! Про Хвильового, Леся Курбаса, Куліша ще десь чули, а решта? Про Михайля Семенка, Майка Йогансена люди геть нічого не знають. Бо їх якраз і вбили спеціально, щоб ми про них не знали. Щоб натомість до нас прийшов Достоєвський", – розповів актор.

Раніше OBOZ.UA писав, що Олексія дуже дратує, коли маленькі діти говорять російською, тому що провина насамперед лежить на батьках, а не дітях.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Келлог порівняв війну в Україні з Другою світовою 11 июля 2025

Рівень смертей і руйнувань в Україні є головною мотивацією для США у досягненні справедливого миру в цьому смертельному конфлікті, зазнчив Кіт Келлог.

DOROFEEVA та POSITIFF випустили символічний кліп вперше за 5 років і зібрали чималу суму на ППО. Відео 11 июля 2025

DOROFEEVA (Надя Дорофєєва) та POSITIFF (Олексій Завгородній) знову заспівали разом. Артисти не лише потішили фанів новою піснею "Смак-печаль", а й допомогли зібрати понад 3 мільйони гривень на посилення протиповітряної оборони. Реліз відбувся через п'ять років після їхньої останньої спільної роботи у складі гурту Vremya i Steklo.

Київський фунікулер припинить роботу 11 июля 2025

Київський фунікулер припинить роботу

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Гідоробокси 4.8
Гідоробокси

Отзывов: 2

Пологи  
Пологи

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше