Голова Військового комітету ЄС зробив пропозицію щодо миротворців в Україні

27 января 2025

Голова Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер вважає, що припиненням вогню в Україні могла б спостерігати місія під мандатом ООН у складі не лише європейців, а й солдатів з інших країн, зокрема, Глобального Півдня. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Welt.

"Можлива місія під мандатом ООН, яка включатиме не лише європейців, а й солдатів із глобального півдня чи, наприклад, Кавказу. Солдати ЄС, безсумнівно, зможуть зробити значний внесок", - сказав Брігер.

Він вважає, що країни-члени ЄС також можуть, залежно від політичного рішення, надати значні сили для моніторингу припинення вогню. Однак спостереження за демілітаризованою зоною вздовж фронту, безумовно, вимагатиме військової присутності "у високому п’ятизначному діапазоні".

Щодо того, чи повинні військові мати зброю, Брігер зауважив, що це має бути політичне рішення. З військової точки зору, за його словами, якщо є необхідність уникнути відновлення конфлікту та забезпечити ефективність припинення вогню, слід створити виконавчу місію і надати солдатам потужний мандат.

"Це означає, що вони також мали б право втілювати припинення вогню із застосуванням зброї та підтримки з повітря. На цей момент все це звучить дуже теоретично, але такий сценарій може бути втілений  у життя", - сказав генерал.

Воєначальник назвав "малоймовірним" план Дональда Трампа швидко припинити війну в Україні, "заморозивши" лінію фронту.

"Таке рішення є малоймовірним. Простіше кажучи, це дало б перевагу покласти край смертям. Недолік, однак, полягав би в тому, що конфлікт тривав би й, в гіршому випадку, тривав би десятиліттями; наприклад, як між Північною та Південною Кореєю", - зауважив Брігер.

Він при цьому нагадав слова колишнього начальника Генштабу США Марка Міллі, які той сказав у 2023 році - Україна не може повністю виграти цю війну з тими ресурсами, які вона має. Повернення втрачених територій потребуватиме значно більшого розгортання сил, ніж Україна має у своєму розпорядженні. Зараз важливо, щоб Україна зайняла якнайсильнішу переговорну позицію перед можливими переговорами про припинення вогню, - сказав Голова Військового комітету ЄС.

Також Брігер запропонували розмістити європейські війська у Гренландії. На його думку, це було б сильним сигналом і могло б сприяти стабільності в регіоні.

Зеленський назвав кількість миротворців, необхідних для безпеки України

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Польща обмежила ризики блокування кордону з Україною 28 января 2025

Польський уряд запровадив постанови щодо критичної інфраструктури, що трохи зменшило незручності, пов'язані з протестами на кордоні.

Названо "корисні" напої, що призводять до збільшення ваги 28 января 2025

Деякі напої можуть містити приховані калорії та цукор.

Решетнік повідомив про свій відпочинок у Домінікані та пояснив, чому його не афішував 28 января 2025

Телеведучий Григорій Решетнік у січні виїздив за межі України, щоби провести відпустку з дружиною і трьома синами у Домініканській республіці.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

коля 4.9
коля

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше