Готується міжнародна евакуація пасажирів лайнера з хантавірусом - ЗМІ

10 мая 2026

Біля узбережжя Тенеріфе готується міжнародна евакуація пасажирів круїзного лайнера MV Hondius після виявлення на борту спалаху хантавірусу, що спричинив кілька випадків захворювання. Про це в неділю, 10 травня, повідомляє Reuters.
 
Європейські країни та США терміново організовують повернення своїх громадян із судна, яке незабаром прибуде до порту в Тенеріфе. Рекомендації ВООЗ передбачають посилений медичний моніторинг усіх евакуйованих пасажирів протягом 42 днів, починаючи з останнього контакту з інфікованими або зараженими об'єктами.
 
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус підкреслив, що ситуація не є аналогічною до пандемії COVID-19.
 
 "Я хочу, щоб ви мене чітко почули: це не черговий COVID. Поточний ризик для громадського здоров'я від хантавірусу залишається низьким", - заявив глава ВООЗ.
 

Лабораторні дослідження підтвердили шість випадків інфекції, ще два залишаються під підозрою. Серед загиблих - подружжя з Нідерландів і громадянин Німеччини. 
 
Очікується, що круїзний лайнер кине якір неподалік острова в проміжку між 03:00 та 05:00 за місцевим часом (6:00 - 8:00 за Києвом). Евакуація розпочнеться зранку неділі і триватиме до понеділка в промисловому порту Гранаділья. 
 
Для транспортування пасажирів на берег будуть використані герметичні та охоронювані транспортні засоби. Процедура проходитиме через спеціально створений ізольований коридор. Після цього людей репатріюють до їхніх країн. Багаж і тіла загиблих залишатимуться на борту судна до завершення повної дезінфекції лайнера.
 
Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія та Нідерланди відправили літаки для евакуації своїх громадян. Євросоюз планує надіслати додаткові літаки для допомоги решті європейських пасажирів, тоді як США та Велика Британія розробляють власні авіарейси й альтернативні плани евакуації.
 
Нагадаємо, на круїзному лайнері MV Hondius в Атлантичному океані стався спалах хантавірусу, троє людей померли. На борту судна було близько 150 туристів з різних країн.
 
МЗС України повідомило, що серед членів екіпажу судна MV Hondius є п'ятеро громадян України, наразі немає ознак погіршення стану їхнього здоров'я.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Росії померла відома Z-актриса, яка бажала смерті українцям: її спіткала страшна доля 15 июня 2026

У Росії померла відома Z-актриса, яка бажала смерті українцям: її спіткала страшна доля Українцям вона відома за ролями в "Інтернах" та "Реальних пацанах"

В Великобританії поліцейського викрили у фальсифікації доказів злочинів за допомогою штучного інтелекту 15 июня 2026

В Дербіширі (Великобританія) відкрито кримінальне розслідування щодо дій співробітника поліції, який обвинувачується у використанні штучного інтелекту для створення доказових матеріалів у ряді справ та перешкоджанні правосуддю. Це перший відомий випадок подібного роду в країні.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

АНЦ  
АНЦ

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше