19 марта 2024

Співробітники СБУ затримала сім’ю зрадників. Вони на замовлення ФСБ РФ готували ракетні удари по Україні, а також хоронили останки загиблих окупантів під Києвом.
Про це повідомили в пресслужбі Служби безпеки України. Зловмисникам загрожує 15 років позбавлення волі або довічне.
"Кіберфахівці Служби безпеки викрили двох агентів фсб, які діяли на Київщині. Завербовані батько і син готували ракетні удари рф по столичному регіону. Зокрема вони "зливали" геолокації базування Сил оборони, у тому числі військовослужбовців Сил спеціальних операцій ЗСУ. Також зловмисники передавали до фсб координати промислових цехів, де виробляли українські безпілотники. За наведенням фігурантів загарбники планували здійснити прицільні ракетні удари по українських об’єктах", – розповіли в пресслужбі.




Завдяки діям співробітників Служби безпеки, ворожі наміри було зірвано, а внаслідок спецоперації на Київщині обох агентів було викрито та затримано, а їхні злочинні дії задокументовано. Синхронно з цим було проведено заходи для убезпечення підрозділів ЗСУ та виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу України.



Серед іншого, ці агенти ФСБ РФ виконували специфічне завдання російської спецслужби – шукали останки рашистів, які загинули під час боїв за Київ. Зловмисники збирали фрагменти тіл окупантів у контейнери, а потім вивозили у лісопосадки столичного регіону та хоронили. Після цього вони направляли до ФБС відповідний "фотозвіт" із прив’язкою до місцевості та координатами місця захоронення ворожих останків.

"Як встановило розслідування, затримані раніше проходили службу у складі правоохоронних органів. Після звільнення вони були дистанційно завербовані кадровим співробітником фсб, який "звернув увагу" на зрадників після їхніх антиукраїнських коментарів у YouTube. На початкових етапах співпраці з окупантами син фігуранта навіть проводив онлайн-тренінги з тактичної медицини для бойовиків російського угруповання "Ахмат", – додали в СБУ.

За відпрацьовані завдання зрадники отримували грошову "винагороду" від загарбників на власні банківські картки. Обом зловмисникам повідомили про підозру у державній зраді, вчиненої в умовах воєнного стану.
Як повідомляв OBOZ.UA, правоохоронці затримали у Миколаєві зрадника, який збирав для російських терористів інформацію щодо переміщення техніки Збройних сил України. Чоловік з власної ініціативи вийшов на контакт із ворогом та попросився бути інформатором.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Супутник для порятунку падаючої на Землю обсерваторії NASA Swift вийшов з-під контролю прямо на орбіті 29 июля 2026
Космічний апарат LINK компанії Katalyst Space, відправлений для підняття орбіти обсерваторії NASA Swift, зіткнувся з серйозною несправністю системи орієнтації. Вже на орбіті апарат перейшов у неконтрольоване обертання, через що зв'язок з ним став переривчастим, а бортовий комп'ютер виконав перезавантаження. Місія з порятунку обсерваторії NASA різко ускладнилася, але надія ще є.
Турецькі F-16 прибудуть до Естонії для захисту від безпілотників 28 июля 2026
Турецька військова авіація почне патрулювати повітряний простір над Латвією, Литвою та Естонією.
Названо причини обов’язкового вживання волоських горіхів 28 июля 2026
Спільне дослідження американських та іспанських фахівців в області здорового харчування показало, яким чином на організм…